Kometa je ve čtvrtfinále extraligy, Plzeň si proti Liberci vynutila pátý duel

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 3. 2023 20:46
Hokejisté Brna postoupili do čtvrtfinále play off extraligy. Kometa dnes v Mladé Boleslavi zvítězila vysoko 5:1 a sérii předkola vyhrála 3:1 na zápasy. Brňané přitom naposledy v Mladé Boleslavi uspěli v říjnu 2017, pak na ledě Bruslařů dvanáctkrát za sebou podlehli.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Roman Mareš / Rytíři Kladno

Mladá Boleslav chyběla ve čtvrtfinále naposledy v roce 2018, kdy se ani nedostala do play off. V minulých dvou ročnících ztroskotala shodně až v semifinále na mistrovském Třinci.

Karlovy Vary prohrály v druhém domácím zápase předkola play off extraligy s Olomoucí 2:3 v prodloužení. Olomoucký celek vede v sérii 2:1 a v dalším utkání bude mít v úterý výhodu domácího prostředí, stejně jako v případném středečním rozhodujícím duelu o postup do čtvrtfinále. Hosté nejprve ve třetí třetině smazali během 22 sekund dvoubrankovou ztrátu, o vítězný gól se pak v 64. minutě postaral Jakub Orsava.

Plzeň porazila ve čtvrtém utkání předkola play off doma Liberec 2:1 v prodloužení a vynutila si v boji o čtvrtfinále úterní pátý rozhodující zápas na severu Čech. V čase 70:45 o tom rozhodl při vyloučení Michaela Frolíka útočník Jakub Pour.

Plzeň se musela obejít bez útočníka Hrabíka, který dostal dvouzápasový disciplinární trest za faul libereckého Adama Najmana ze sobotního třetího duelu. Západočeši se po duelu rozhodli vetovat hlavního sudího Hejduka a stěžovali si, že nebyl potrestán Melanconův zákrok na Suchého a odpískáno zakázané uvolnění před gólem Liberce na 2:1 při konečné výhře 3:1.

Předkolo play off hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 52. Lintuniemi (Pláněk, J. Stránský) - 2. Strömberg (Kundrátek, Holík), 8. Holík (Horký, J. Ondráček), 31. Flek (K. Pospíšil, Kučeřík), 40. J. Ondráček (Zaťovič, Vincour), 50. Ďaloga. Rozhodčí: Šír, Sýkora - J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 6:4, navíc Štich (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3835. Konečný stav série: 1:3.

Mladá Boleslav: Krošelj - Lintuniemi, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Bernad, R. Jeřábek, Štich - Lantoši, O. Roman, Söderlund - Šťastný, Fořt, Lunter - Šmerha, O. Najman, Malát - Kelly Klíma, Bičevskis, J. Stránský. Trenér: Kalous.

Brno: D. Furch - Kundrátek, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Ščotka, Hrbas - Horký, Holík, Zaťovič - Šalé, Strömberg, A. Zbořil - K. Pospíšil, Kollár, Flek - Koblížek, Zembol, Vincour - Ondráček. Trenér: P. Martinec.

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Koffer (Kohout), 25. Jiskra - 46. J. Káňa (P. Musil, Orsava), 46. Dujsík (Bambula, Kusko), 64. Ondrušek. Rozhodčí: Jaroš, Šindel - Špůr, Šimánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4329. Stav série: 1:2.

Karlovy Vary: Habal - Huttula, Havlín, Stříteský, Pulpán, D. Mikyska, Dlapa, Bartejs - O. Beránek, Černoch, Koblasa - Hladonik, Jiskra, T. Rachůnek - Kohout, Koffer, Redlich - Kofroň, Kružík, Juusola. Trenér: Bruk.

Olomouc: Konrád - Dujsík, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, T. Černý - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Kusko, J. Knotek, Bambula - Anděl, Klimek, Navrátil - A. Rutar, Menšík, Kucsera. Trenér: J. Tomajko.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Mertl (Zámorský), 71. Pour (Balinskis, Holešinský) - 31. Flynn (Balinskis). Rozhodčí: Úlehla, Stano (SR) - Gerát, Rampír. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 4879. Stav série: 2:2.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Budík, Piskáček, Baránek, Jaroměřský, Houdek - Pour, Suchý, Schleiss - Rekonen, Mertl, Holešinský - Adamec, Honejsek, M. Beránek - Blomstrand, Bitten, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.

Liberec: Kváča - Nedomlel, Balinskis, Melancon, Derner, Kolmann, M. Ivan - Ordoš, Filippi, Birner - Flynn, A. Najman, Frolík - Rychlovský, Bulíř, J. Vlach - A. Dlouhý, P. Jelínek, J. Šír. Trenér: P. Augusta.