28. 3. 2024

Barcelona vyhrála v Bilbau a na druhý Real Madrid má náskok devíti bodů!

Fotbalisté Barcelony ve 25. kole španělské ligy zvítězili na hřišti Athleticu Bilbao 1:0. O branku se postaral v nastavení prvního poločasu Brazilec Raphinha.

Bilbao v závěru srovnalo, ale videorozhodčí gól neuznal kvůli ruce Muniaína. Katalánci mají na druhý Real Madrid v čele devítibodový náskok.

Fotbalisté San Sebastianu pouze remizovali na hřišti Mallorky 1:1 a po čtvrté ztrátě za sebou nevyužili šanci jít na třetí místo. Baskický klub vyhrál jediný ze sedmi posledních zápasů La Ligy a dnes se pouze dotáhl na Atlético Madrid, které čeká utkání 25. kola až v pondělí.

Real Sociedad šel sice do vedení už ve třetí minutě zásluhou Fernándeze, ale po pauze vyrovnal I Kang-in. Na výhru San Sebastian čeká pět soutěžních zápasů, ve čtvrtek prohrál na hřišti AS Řím úvodní duel osmifinále Evropské ligy.

Šestý Villarreal doma remizoval s pátým Betisem Sevilla 1:1. Hostující „Béticos“ se dostali do vedení v 38. minutě po gólu svého nejlepšího střelce Iglesiase, který se tak v sezoně dostal na 11 branek. Domácí vyrovnali gólem Pinoa z 55. minuty.

Španělská fotbalová liga – 25. kolo:

Mallorca – San Sebastian 1:1 (50. I Kang-in – 3. Fernández), FC Sevilla – Almería 2:1 (45.+2 Ocampos, 73. Lamela – 2. Akieme), Villarreal – Betis Sevilla 1:1 (55. Pino – 38. Iglesias), Bilbao – FC Barcelona 0:1 (45.+1 Raphinha).