Fantastický obrat, Liberec šokoval hradecký Mountfield! Finiš Třince přišel pozdě, slaví Sparta

Zbývajícím dvěma sériemi pokračovaly čtvrtfinálové série play off Tipsport extraligy. Velká bitva se očekává od střetu Sparty s obhájci titulu z Třince. Pražané zvládli úvodní střet v O2 aréně lépe, když vyhráli po boji 3:2 a ujali se vedení 1:0 na zápasy. Ve druhém nedělním utkání se dokonalý obrat povedl Liberci, který zvítězil na ledě Hradce Králové 4:2 díky třem brankám v závěru utkání.

Hosté se radují z branky.

Hokejisté Sparty vstoupili do úvodního zápasu čtvrtfinálové série play off proti Třinci ve velkém stylu. Po úvodní třetině vedli díky brankám Safina a Vaukhonena z přesilové hry nad obhájcem titulu již 2:0 a mířili za první výhrou. Ještě větší jistotu na hole domácích přinesla 26. minuta a Kousalova trefa, která znamenala vedení Sparty již o tři branky.

Oceláři se poprvé prosadili na začátku třetí periody, kdy při Safinově vyloučení prostřelil Kováře Růžička. A pro svěřence Miloslava Hořavy bylo ještě hůře, sedm minut před koncem třetí třetiny snížil na jednobrankový rozdíl Marcinko. Oceláři však na vytoužený vyrovnávací gól již nedosáhli, Sparta se tak ujala vedení v sérii 1:0 na zápasy. Druhý duel je na programu v O2 aréně v pondělí.

Potyčka před brankou Sparty.

Fantastický závěr Liberce v Hradci

V úvodní třetině prvního čtvrtfinálového zápasu mezi Hradcem Králové a Libercem měli více ze hry domácí, ale obranu Bílých tygrů v čele s Kváčou překonat nedokázali. To se jim však povedlo hned po 22 sekundách druhé třetiny, kdy zrušil bezgólový stav Cingeľ a domácí vedli. Hosté se úvodní trefou Mountfieldu nenechali deprimovat a krátce po polovině utkání musel poprvé puk za svými zády po trefě Balinskise lovit i Kiviaho.

Domácí šli podruhé do vedení ve 44. minutě utkání, kdy se z trestného střílení prosadil Kevin Klíma. Ani to Severočechy nepoložilo. Rychlovský čtyři minuty před koncem znovu zařídil vyrovnání, o naprostý šok pro domácí hokejisty i fanoušky se postaral 96 sekund před koncem Flynn, který využil přesilovou hru a poprvé poslal Liberec do vedení. Zmar domácích završil o 27 sekund později Jelínek, který uzavřel skóre na konečných 4:2 pro Liberec.

Hradec Králové hostil v prvním čtvrtfinálovém zápase Liberec.

1. zápasy čtvrtfinále play off Tipsport extraligy
Sparta Praha - Třinec 3:2
Branky: 12. Safin, 15. Vauhkonen, 26. Krejčík - 44. Růžička, 54. Marcinko
Mountfield HK - Liberec 2:4
Branky: 21. Cingel´, 44. Klíma - 31. Balinskis, 57. Rychlovský, 58. Flynn, 58. Jelínek

1 : 5 Brno - Litvínov 1 : 5 dohráno
20240318T17 : 00:00+0100