Třinácté kolo nejvyšší soutěže žen začalo v sobotu v Praze, kde Slavia hostila poslední Baník. Oba týmy se střetly před dvěma týdny v rámci čtvrtfinále poháru, kdy vyhrály hráčky v sešívaném 9:0 a i tentokrát dominovala domácí Slavia, která se trefovala hned od úvodu duelu. Již v první minutě využila Nekesa centru Divišové a hlavou překonala brankářku Baníku Škrabalovou.

O chvilku později se prosadila i Stackpole a v krátkém sledu znovu dvakrát Nekesa, která si v 8. minutě připsala na své konto hattrick. Útočnice Slavie navíc přidala za deset minut i svoji čtvrtou branku v utkání. Dále se krásně do horního růžku branky prosadila Morávková a v poločase tak vedly Pražanky o šest branek.

Slavia ve druhém poločase pokračovala v převaze, gólů již nepadlo tolik. Navíc představily třetí zimní posilu, kterou se do konce sezony stala Američanka Foster, na stejné období přišla naopak Baníku pomoci Kanaďanka Reid, která také naskočila po přestávce. Za sešívané se podruhé v utkání prosadila Stackpole, dvakrát se trefila i Khýrová a premiérový gól dala také zmiňovaná posila Foster. Baník tedy odjel z Prahy s desetigólovým přídělem ve své brance.

SK Slavia Praha – FC Baník Ostrava 10:0 (6:0)
Branky:
1., 5., 8. a 18. Nekesa, 4. a 58. Stackpole, 70. a 86. Khýrová, 20. Morávková, 82. Foster

Slavia ženy - Baník ženy 10:0 (18.3.2023, 1. liga žen, Praha - H. Měcholupy)

Nedělní program začal v Brně, kde Lokomotiva hostila liberecký Slovan. Severočešky i k druhému jarnímu utkání musely cestovat na hřiště soupeře, v Brně se jim ovšem dařilo lépe než při remíze minulý týden v Ostravě.

Slovan poslala na začátku utkání do vedení Buryánová, na dvoubrankový rozdíl zvyšovala Bužková, která naskočila do sestavy Liberce po zranění, do přestávky ještě mířily přesně Šubrtová s Košíkovou. I po změně stran pokračoval Slovan ve střílení branek, přesněji zvyšovala na 5:0 Křivská, domácím se jen podařilo snížit zásluhou Příkaské na konečných 1:5.

Lokomotiva Brno H.H. - FC Slovan Liberec 1:5 (0:4)
Branky: 67. Příkaská - 8. Buryánová, 19. Bužková, 20. Šubrtová, 41. Košíková, 56. Křivská

Největší pozornost se upínala ovšem na nedělní duel třetího Slovácka s vedoucí Spartou. Domácí fotbalistky v minulém týdnu prohrály po dobrém výkonu na Slavii 2:4 a hned je čekalo na umělé trávě v Kunovicích další těžké utkání proti letenskému celku.

V našem přímém přenosu se první prosadila domácí Pěčková, jejíž centr z trestného kopu nakonec přímo zapadl do branky jamajské brankářky Sparty Schneider. Pražanky se trápily a až v závěru dokázaly vyrovnat, když sražený centr Cvrčkové poslal do sítě Sonntagová. Sparta remízou na Slovácku ztratila před derby vedení v tabulce, na čelní pozici se posunula Slavia.

1.FC Slovácko - AC Sparta Praha 1:1 (1:0)
Branky:
16. Pěčková – 83. Sonntagová

Třinácté kolo uzavřel zápas Dukly s Plzní. Pražanky se opět představily doma na Julisce, kde soupeři sbírají body těžce. Úvodní gól vstřelila před poločasovou přestávkou domácí Ajazi, Viktoriánky po změně stran srovnaly zásluhou Lukáčové. Vedení vrátila Dukle deset minut před koncem Dvorská, Plzeň ovšem udeřila v nastaveném čase. Přesněji Mrázová, která dvěma góly zajistila výhru Viktorie.

FK Dukla Praha - FC Viktoria Plzeň 2:3 (1:0)
Branky: 38. Ajazi, 79. Dvorská – 90.+1 a 90.+4 Mrázová, 59., Lukáčová