První semifinále Poháru dorostenek se odehrálo ve středu od 14 hodin na umělé trávě v Kunovicích, kde v Moravském derby hostilo Slovácko brněnskou Lokomotivu. Do vedení šly hostující hráčky zásluhou Novotné, domácí Slovácko však po gólech Hubové s Jančářovou dokázalo otočit vývoj skóre a postoupilo tak do finále.

1.FC Slovácko – Lokomotiva Brno H.H. 2:1 (1:1)
Branky:
44. Hubová, 65. Jančářová - 34. Novotná

Derby se odehrálo i v Praze, na umělé trávě v Edenu se v podvečer střetly Slavia se Spartou. Od začátku byl aktivnější letenský výběr, který se hned na konci první minuty radoval z úvodní branky Truxové. Zanedlouho to bylo o dva góly, když se trefila Šťastná. Aktivita Sparty dělala sešívaným problémy, což vyústilo v jedenácté minutě červenou kartou Freislerové. Vršovický tým vykřesal naději těsně před přestávkou, když snížila Svobodová. Ve druhém poločase byl k vidění spíše boj a na konečných 3:1 pro Spartu uzavřela v nastaveném čase Trachtová.

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 1:3 (1:2)
Branky:
45. Svobodová - 1. Truxová, 7. Šťastná, 90. Trachtová

Slavia WU18 - Sparta WU18 1:3 (22.3.2023, Semifinále Poháru dorostenek, Praha - Eden)