Hokejisté Sparty a Hradce Králové uspěli venku a ujali se ve čtvrtfinále vedení

Hokejisté Sparty a Hradce Králové uspěli v úvodních venkovních utkáních ve čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy a ujali se vedení 2:1 na zápasy. Pražané vyhráli na ledě mistrovského Třince 4:2 a Východočeši zvítězili v Liberci 2:1 v prodloužení. Čtvrté zápasy sérií na čtyři vítězství se hrají na stejných místech v pátek. V Liberci začne duel v 17:00 a v Třinci o dvě hodiny později.

Zleva David Němeček, autor gólu Roman Horák a Jan Buchtele ze Sparty.

Sparta přečkala pětiminutový trest Miroslava Formana a v oslabení dokonce otevřel skóre Roman Horák.

Hosté třikrát vedli o gól, Vladimír Sobotka upravil na 2:1, Michal Kempný na 3:2 a výhru zpečetil David Tomášek do prázdné branky. Obhájce titulu dvakrát vyrovnal díky brankám Mariana Adámka a Tomáše Marcinka. Start třetí třetiny se zpozdil kvůli díře v ledu zhruba o 45 minut.

Bílí Tygři na úvodní branku Radovana Pavlíka z 12. minuty odpověděli 71 sekund před koncem třetí třetiny v přesilové hře umocněné power play díky gólu kapitána Petra Jelínka. V čase 60:37 ale rozhodl o výhře hostů Aleš Jergl, který v početní výhodě potrestal faul Adama Najmana.

Prvním semifinalistou se již ve středu staly Pardubice, vítěz základní části přešel přes Olomouc.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápasy:
Třinec - Sparta 2:4
Branky: 20. Marian Adámek, 23. Marcinko - 10. R. Horák, 23. Sobotka, 36. Kempný, 60. Tomášek
Stav série 1:2
Liberec - Hradec Králové 1:2 PP
Branky: 59. P. Jelínek - 12. R. Pavlík, 61. Jergl
Další program:
Pátek 24. března - 4. zápasy:
17:00 Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové (ČT sport),
19:00 HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha (O2 TV Sport).
Sobota 25. března - 5. zápas:
17:00 HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno (stav série: 2:2; výsledky zápasů v sérii: 3:2, 0:3, 4:1, 1:2; ČT sport).

1 : 5 Brno - Litvínov 1 : 5 dohráno
20240318T17 : 00:00+0100