Sparta selhala v přesilovkách a Třinec má mečbol. Hradec je v semifinále

Měli šest přesilovek, ale hokejisté Sparty neproměnili ani jedinou. A naopak jejich třinecký sok skóroval hned v té první. Právě díky gólu Martin Růžičky, který pak doplnily ještě dvě trefy do prázdné (0:3), získal obhájce titulu mečbol a už v úterý může postoupit do extraligového semifinále, zatímco pražská Sparta se bude ve Slezsku bránit vyřazení. Postup mezi nejlepší čtyřku si po Pardubicích zajistil Hradec Králové, který v neděli porazil Liberec 6:4 a sérii ovládl 4:1 na zápasy.

Sparta - Třinec: Repríza bitvy o titul už ve čtvrtfinále. Pasáž z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Třinec udeřil v první třetině díky své silné zbrani. V přesilovce se dostal puk k volnému Růžičkovi, který ho na dvakrát procpal za Kovářova záda. Ve druhé části se Sparta hnala za vyrovnáním, měla k dispozici hned čtyři přesilovky, leč ani jednu nevyužila. Kacetl, který hájil branku Třince, totiž i za pomoci obětavých spoluhráčů znovu čaroval.

Definitivně pak Oceláři rozhodli o výhře při závěrečné sparťanské power play, kdy se trefili Kurovský a Daňo.

"Rozhodujícím elementem bylo naše ubráněné oslabení. Druhá třetina, kdy jsme byli od 25. do 36. minuty čtyřikrát vyloučení, nás stála spoustu sil ve speciálních formacích, které na oslabení chodily, zatímco ostatní hráči se nedostali do hry. Musím ale poděkovat hráčům, kteří tam byli. Byl to kvalitní, bojovný a zodpovědný výkon. Zblokovali jsme snad přes třicet střel. Nadstandardní výkon podal Kacetl, ale je to otázka práce celého mužstva. Toto je play off. A já musím chlapcům poděkovat," řekl kouč Třince Zdeněk Moták.

Hradec Králové začal domácí zápas výtečně. Po první třetině vedl 1:0, zkraje té druhé přidal další branku, leč hostující Tygry tím rozzuřil, a tak záhy přišel obrat. V polovině duelu vedl Liberec 3:2, ovšem domácí v přestřelce zase reagovali, a tak po dvou třetinách bylo skóre nerozhodné.

Přetahovaná pokračovala také ve třetím dějství, ovšem Hradec díky brance Okuliara, který museli stvrdit až rozhodčí u videa, nakonec urvali výhru. Tu ještě potvrdil gólem do prázdné Perret.

Hradec je tak po Pardubicích druhým týmem v semifinále a čistě teoreticky se může se svým regionálním arcirivalem utkat. Musely by však do čtyřky proklouznout týmy Vítkovic a Sparty. Prvně jmenovaný celek se o to pokusí již v pondělí, kdy hraje v Brně a má mečbol.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápasy
Sparta - Třinec 0:3
Branky: 20. Růžička, 58. Kurovský, 59. Daňo.
Hradec Králové - Liberec 6:4
Branky: 9. Lev, 22. Lalancette, 30. Jank, 42. Jergl, 48. Okuliar, 60. Perret - 24. a 28. Jelínek, 26. Flynn, 47. Birner.

1 : 5 Brno - Litvínov 1 : 5 dohráno
20240318T17 : 00:00+0100