Evropský šampion padl na Ukrajině, bylo mu 22 let. Sláva hrdinovi, napsal parťák

Sport Sport
28. 3. 2023 14:19
Stříbrný medailista z Olympijských her mládeže a dvojnásobný šampion z mládežnického mistrovství Evropy Maksym Haliničev padl ve válce s Ruskem. Ukrajinskému boxerovi bylo 22 let.
Maksym Haliničev
Maksym Haliničev | Foto: Profimedia

"Maksym Haliničev, mládežnický mistr Evropy, zemřel při obraně Ukrajiny v Luhanské oblasti," potvrdil poradce ukrajinské vlády Anton Gerasčenko na sociálních sítích úmrtí nadějného sportovce.

"Maksym se přihlásil jako dobrovolník a dvakrát se vrátil na frontovou linii poté, co byl zraněn a uzdravil se," doplnil Gerasčenko.

Haliničev získal titul na mládežnickém šampionátu v roce 2017, o rok později ho obhájil a přidal stříbrnou medaili z Olympijských her mládeže v Buenos Aires. V argentinské metropoli podlehl až ve finále kategorie do 56 kilogramů Abdumalikovi Chalokovi z Uzbekistánu.

Loni Haliničev odmítl jet na boxerské mistrovství Evropy a místo toho dobrovolně narukoval k výsadkářům.

"Položil svůj život za Ukrajinu. Sláva hrdinovi," napsal na Twitter Haliničevův parťák z olympijského výběru Vladyslav Heraskevyč.