przez Miłosz Sojka
1
1
Brak komentarzy

Podopieczni Radosława Sobolewskiego rozpoczęli rundę wiosenną Fortuny 1 Ligi od serii sześciu zwycięstw z rzędu. Obecnie strata Białej Gwiazdy do miejsca dającego bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy wynosi zaledwie cztery punkty. Już w sobotę Wisła Kraków zmierzy się na własnym stadionie z Chrobrym Głogów, z którą w rundzie jesiennej przegrali na wyjeździe 2:1.

W ciągu ostatnich miesięcy na Reymonta dużo zmieniło się na lepsze. Nowym większościowym prezesem został Jarosław Królewski, który postanowił zatrudnić dobrze znanego kibicom Wisły Kraków Hiszpana – Kiko Ramireza. Były trener Białej Gwiazdy od stycznia do grudnia 2017 roku tym razem objął funkcje dyrektora sportowego Białej Gwiazdy. 52-latek postanowił długo nie czekać i od razu wziął się do ciężkiej pracy. Sprowadził między innymi piłkarzy z Półwysepa Iberyjskiego jak: Davida Juncę, Tachiego, Alexa Mulę, Sergio Benito, Miki Villara, wypożyczając z Realu Saragossa Nigeryjczyka – Jamesa Igbekeme oraz na Reymonta trafił również środkowy pomocnik – Igor Sapała, grający ostatnio w Rakowie Częstochowa.

Nowy rok dał Wiśle Kraków potrzebę zrobienia zmian

Jak widać w gabinetach klubowych Wisły Kraków nie było nudy. I trzeba powiedzieć, że przerwę zimową drużyną spod Wawelu przepracowała bardzo rzetelnie. Gdyby popatrzeć na rundę jesienną, gdy trenerem Wisły Kraków był Jerzy Brzęczek, to mogliśmy zobaczyć bardzo dużo momentów, gdzie krakowska ekipa po stracie bramki od razu poddawała się. Dziś już takich sytuacji z jesieni poprzedniego roku w Wiśle Kraków nie ma miejsca.

Do tego Biała Gwiazda ma w swoim składzie bardzo skutecznego HiszpanaLuisa Fernandeza, który już w tym sezonie strzelił w rozgrywkach Fortuny 1 Ligi 16 goli przy rozegranych 20 meczach, co czyni go na tę chwilę najskuteczniejszym zawodnikiem zaplecza PKO BP Ekstraklasy. Na niekorzyść Wisły jest fakt, że Fernandezowi po sezonie kończy się umowa, która obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, więc jeżeli Wisła Kraków nie awansuje do PKO BP Ekstraklasy, to ciężko będzie 29-letniego piłkarza zatrzymać w krakowskim zespole.

Przed Wisłą Kraków dwa bardzo ważne miesiące. Zespół spod Reymonta zmierzy się już niebawem z takimi rywalami jak: Puszcza Niepołomice, Stal Rzeszów, Ruch Chorzów, ŁKS-Łódź, czy Chojniczanka Chojnice. Jeżeli Biała Gwiazda tych najgroźniejszych przeciwników pokona, to będzie na najlepszej drodze do powrotu po roku nieobecności na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Pomóc mają w tym kontuzjowani zawodnicy w postaci: Zdenka Ondraska, i Jakuba Błaszczykowskiego. Obaj doświadczeni piłkarze, którzy wracają do gry po kilkumiesięcznej przerwie ostatnio podczas meczu towarzyskiego z Odrą Opole weszli na boisko, aby rozegrać swoje pierwsze minuty od czasu powrotu do pełnego zdrowia. Oczywiście obaj piłkarze w meczu z Chrobrym Głogów znajdą się jeszcze poza kadrą meczową, ale myślę, że już w kolejnych spotkaniach ich pomoc będzie Wiśle Kraków bardzo potrzebna.