Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Turnieje półfinałowe rozpoczęte

II liga K: Turnieje półfinałowe rozpoczęte

Siatkarki II ligi kobiet rozpoczęły w piątek rywalizację o awans do turnieju finałowego. W Imielinie kibice byli świadkami dwóch trzysetowych spotkań, które wygrały gospodynie i częstochowianki. Nieco ciekawiej było w Pile. W pierwszym meczu gospodynie bez większych problemów wygrały, zaś w drugim dopiero po tie-breaku zwycięstwo do swojego konta dopisały siatkarki Silesii Mysłowice.

KS Marba Sędziszów Małopolski na inaugurację turnieju w Pile zmierzyła się z gospodyniami. Od pierwszej akcji to pilanki dyktowały warunki. Mimo kolejnych interwencji trenera przyjezdne przegrały pierwszego seta do 11. W drugiej odsłonie ponownie seriami punktowały gospodynie, tę odsłonę KS Piła wygrał do 12. Więcej walki było w ostatniej partii. Przez dłuższy czas trwała zacięta walka, ale w drugiej części seta ponownie do głosu doszły siatkarki z Piły i wygrały do 21 a cały mecz 3:0. MVP wybrano Wiktorię Pisarską.

Zupełnie inny przebieg miał drugi mecz tego turnieju. W spotkanie lepiej weszły siatkarki Silesii Mysłowice. Rywalki dopiero w drugiej części seta rzuciły się do odrabiania strat. AZS Akademia Siatkówki Uniwersytet Gdański nie zdołał jednak odwrócić biegu rywalizacji i przegrał 20:25. Podrażnione taką sytuacją gdańszczanki z wysokiego c weszły w drugą odsłonę, szybko budując sześciopunktową przewagę. Siatkarki z Mysłowic próbowały odrobić straty, ale dystans okazał się zbyt wyraźny. W trzeciej odsłonie nie brakowało walki, stopniowo jednak inicjatywę przejmowały gdańszczanki i wygrały do 17. To nie podłamało siatkarek Silesii. Po zaciętej walce mysłowiczanki doprowadziły do tie-breaka. W piątej partii drużyna z Mysłowic kontynuowała skuteczną grę, ale jeszcze przed zmianą stron gdańszczanki odrobiły większość strat. W drugiej części piątej odsłony ponownie skuteczniejsze były mysłowiczanki a po ataku w siatkę rywalek cieszyły się ze zwycięstwa. Nagrodę MVP odebrała Sonia Stępień.

W sobotę o 15:00 rozpocznie się mecz Marby z Silesią, zaś trzydzieści minut po pierwszym meczu gospodynie podejmą AZS.

Turniej w Imielinie otworzył mecz Silesii Częstochowa z AZS-em AWF Warszawa. Początkowo w spotkaniu prowadziły częstochowianki, ale rywalki nie miały zamiaru odpuszczać i doprowadziły do wyrównania. W dalszej fazie seta trwała już zacięta walka, ale ostatnie słowo należało do siatkarek z Częstochowy. Druga odsłona miała podobny przebieg. Nie brakowało przedłużonych wymian, początkowo prowadziły siatkarki Silesii, ale rywalki w drugiej części seta zniwelowały straty. Końcówka była emocjonująca ale po błędzie warszawianek to rywalki wygrały. Dopiero w partii numer trzy od początku do końca warunki na boisku dyktowała drużyna z Częstochowy. Nagrodę MVP odebrała Oliwia Kubryn.

Drugi mecz tego dnia był znacznie bardziej jednostronny. W inauguracyjnej partii niemal od początku do końca warunki dyktowały siatkarki MKS-u COPCO Imielin. Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki miał problem ze skończeniem własnych akcji, utrzymywał się wyraźny dystans. Dopiero w końcówce przyjezdne zaczęły gonić wynik, ale nie zdołały odwrócić biegu seta. W drugiej odsłonie gospodynie również punktowały seriami. Siatkarki z Imielina miały grę pod kontrolą. Rywalki obroniły kilka piłek setowych, ale MKS-u triumfował do 19. W trzeciej partii od początku do końca gospodynie utrzymywały koncentrację. Tym razem Libero ani przez moment nie było w stanie nawiązać walki z przeciwniczkami. Statuetkę MVP odebrała Julia Chadała.

Sobotnią rywalizację o godzinie 14:00 otworzy starcie dwóch zespołów, które przegrały swoje pierwsze mecze. Na 17:00 zaplanowano starcie gospodyń z Silesią Częstochowa.