VC Španělska: Salač nejhůř v sezoně, přesto v TOP10, vyhrál Brit Lowes

Autor: ČTK
0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Motocyklista Filip Salač obsadil v závodě Moto2 ve Španělsku deváté místo. Český jezdec zaznamenal nejhorší výsledek v sezoně a v průběžném pořadí šampionátu klesl po čtyřech závodech ze čtvrtého na šesté místo. V Jerezu vyhrál Brit Sam Lowes.

Salač odstartoval z třináctého místa, ale rychle si polepšil až na pátou příčku. Postupně však začal jednadvacetiletý člen stáje QJmotor Gresini ztrácet a propadl se na deváté místo.

Na Lowese, který si připsal první vítězství od října 2021 a desáté v kariéře, ztratil 16 sekund. Britský jezdec vyhrál s náskokem tří sekund před domácím Pedrem Acostou, třetí byl další Španěl Alonso López.

Salač si polepšil na 40 bodů v sezoně, ale předstihli ho López a Lowes. Vede Acosta, jenž má 74 bodů stejně jako druhý Tony Arbolino. Italský jezdec byl dnes čtvrtý a poprvé v sezoně chyběl na pódiu.

Salačovým maximem v letošním ročníku je čtvrté místo z úvodního závodu sezony v Portugalsku. V Argentině dojel sedmý a před dvěma týdny v Austinu obsadil pátou příčku.