Nejnovější zprávy z témat: Německo
Německá ekologická strana Zelení si dnes jako svého lídra pro zemské volby v Bádensku-Württembersku v březnu 2026 vybrala někdejšího spolkového ministra zemědělství Cema Özdemira, na regionálním stranickém sjezdu získal 97 procent hlasů.
Stav všech osmnácti lidí, které podle policie v pátek pobodala na nádraží v Hamburku devětatřicetiletá Němka, je stabilizovaný. S odvoláním na policii to dnes napsala agentura DPA.
Aktualizace: Při útoku nožem na hlavním nádraží v Hamburku bylo zraněno sedmnáct lidí, z nichž čtyři jsou v kritickém stavu. Německá policie uvedla, že po rozsáhlé policejní operaci zadržela 39letou Němku, která podle ní jednala sama.
Po útoku nožem na hlavním nádraží v německém Hamburku je dvanáct zraněných. Tři lidé jsou v ohrožení života, píše deník Bild, podle kterého útočila žena. Policie později potvrdila, že zadržela podezřelou osobu, ale bližší informace zatím nezveřejnila.
Případné zavedení padesátiprocentních cel na dovoz z Evropské unie do Spojených států by neprospělo ani jedné ze stran. Na tiskové konferenci se svým indickým protějškem Subrahmanjamem Džajšankarem to dnes řekl německý ministr zahraničí Johann Wadephul.
Ministr vnitra Rakušan se příští týden setká v Praze se svým německým protějškem Alexandrem Dobrindtem. Jednat budou o kontrolách na hranicích. (ČTK)