Kosmiczny mecz Igi Świątek! Totalna dominacja i pewny awans do 4. rundy French Open

3 cze 2023, 16:22

Iga Świątek pokazała totalną dominację. W meczu trzeciej rundy wielkoszlemowego French Open liderka światowego rankingu bez większego problemu wygrała z Chinką Xinyu Wang 6:0, 6:0 i z dużą łatwością awansowała do kolejnej rundy rywalizacji na kortach w Paryżu.

Znakomity mecz Igi Świątek

W dwóch pierwszych meczach na paryskich kortach Iga Świątek wygrywała z rywalkami bez straty seta, ale nie były to bezproblemowe pojedynki. W pierwszych setach starć z Cristiną Bucsą i Claire Liu Polka popełniała nieco błędów, ale później nie dawała im już żadnych szans i triumfowała do zera.

Sobotni mecz z Xinyu Wang miał zupełnie inny przebieg już od samego początku. Pierwszy set w wykonaniu Igi Świątek była prawdziwym popisem. Liderka rankingu WTA kompletnie dominowała Chinkę i pokonała ją 6:0 w ciągu zaledwie 26 minut.

Drugi set miał niemal identyczny przebieg. Polka nie spuściła z tonu i w praktycznie każdej kolejnej piłce pokazywała swoją dużą przewagę nad chińską tenisistką i ponownie pewnie wygrała 6:0, awansując tym samym do czwartej rundy French Open.

Iga Świątek (1. WTA) vs Xinyu Wang (80. WTA) 6:0, 6:0

Nasza tenisistka awansowała tym samym do czwartej rundy wielkoszlemowego French Open. Swoją rywalkę pozna dopiero za kilka godzin, a będzie nią Kanadyjka Bianca Andreescu (42. WTA) lub Ukrainka Łesia Curenko (66. WTA).