French Open. Iga Świątek poznała kolejną rywalkę. Ma z nią znakomite wspomnienia

4 cze 2023, 09:34

Iga Świątek poznała swoją kolejną rywalkę w wielkoszlemowym French Open. Będzie nią Ukrainka Łesia Curenko, która bez większych problemów ograła Kanadyjkę Biankę Andreescu 6:1, 6:1. Ich starcie zaplanowano na poniedziałek.

Kapitalne mecze Igi Świątek we French Open

Iga Świątek zdaje się rozkręcać podczas French Open z meczu na mecz. W pierwszych dwóch starciach z Cristiną Bucsą i Claire Liu Polka miewała nieco problemów w pierwszych setach, które wygrywała po 6:4, ale w drugich nie dawała rywalkom już żadnych szans i w obu przypadkach triumfowała po 6:0.

Trzecie starcie liderki rankingu WTA na paryskich kortach było już pokazem jej dominacji. Chinka Xinyu Wang nie miała absolutnie żadnych szans, aby pokazać swoje najmocniejsze strony. Świątek w ciągu zaledwie 52 minut wygrała 6:0, 6:0 i spokojnie awansowała do czwartej rundy.

Curenko rywalką Igi Świątek

W sobotni wieczór Polka poznała swoją rywalkę na tym etapie turnieju. Będzie nią Ukrainka Łesia Curenko (66. WTA), która bez większego problemu wygrała z Kanadyjką Bianką Andreescu (42. WTA), ogrywając ją 6:1, 6:1. Podobnie jak Świątek, rywalkę pokonała bardzo szybko – w zaledwie 63 minuty.

Liderka światowego rankingu ma dobre wspomnienia z pojedynków z ukraińską tenisistką. Po raz ostatni obie zawodniczki grały ze sobą kilka tygodni temu – w trzeciej rundzie w Rzymie. Świątek pewnie wygrała wtedy 6:2, 6:0. Przed rokiem z kolei w pierwszej rundzie French Open Polka triumfowała również 6:2, 6:0.

Zwyciężczyni starcia Iga Świątek – Łesia Curenko znajdzie się w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open. Kolejną rywalką lepszej z tej pary będzie Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova (100. WTA) lub Coco Gauff (6. WTA).

Kosmiczny mecz Igi Świątek! Totalna dominacja i pewny awans do 4. rundy French Open