Clermont z Wieteską w składzie ogrywa PSG. Messi wygwizdany na pożegnanie [WIDEO]

4 cze 2023, 12:13

W ostatniej kolejce rozgrywek Ligue 1 w obecnym sezonie Clermont z Mateuszem Wieteską w składzie niespodziewanie wygrało na wyjeździe z PSG 3:2. Przed spotkaniem kibice wyzgwizdali Leo Messiego, dla którego był to ostatni występ w barwach ekipy ze stolicy Francji.

Niespodziewana porażka PSG z Clermont

PSG zapewniło sobie mistrzostwo Francji już przed tygodniem, po remisie 1:1 ze Strasbourgiem. W sobotnim meczu 38. kolejki Ligue 1 przeciwko Clermont do pewnego momentu wszystko szło po myśli ekipy ze stolicy Francji. W 16. minucie wynik otworzył Sergio Ramos, a pięć minut później na 2:0 podwyższył Kylian Mbappe.

Później goście zaczęli skutecznie odrabiać straty. W 24. minucie na 1:2 trafił Johan Gastien, w 37. minucie szansy na wyrównanie nie wykorzystał Grejohn Kyei, który spudłował z jedenastu metrów, ale tuż przed przerwą do remisu doprowadził Mehdi Zeffane.

Po zmianie stron PSG nie forsowało zbyt mocno tempa, a na dodatek goście strzelili gola na 3:2. W 63. minucie Kyei zrehabilitował się za przestrzelony rzut karny i zapewnił Clermont niespodziewane zwycięstwo. Pełne 90 minut rozegrał Mateusz Wieteska, który za ten występ zebrał dobre noty.

Messi wygwizdany

Ostatni mecz PSG w tym sezonie był okazją dla kibiców na pożegnanie Leo Messiego, który już oficjalnie nie przedłuży kontraktu i odejdzie z klubu. Przed pierwszym gwizdkiem słychać było gwizdy niezadowolonych fanów, którzy najwyraźniej mają Argentyńczykowi za złe, że podjął decyzję o zmianie barw.

Dla Mateusza Wieteski z kolei był to kolejny udany występ w tym sezonie. Były piłkarz Legii Warszawa w swoim debiutanckim sezonie we Francji zaliczył 37 występów we wszystkich rozgrywkach, w których zanotował dwie asysty.