Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Chinki lepsze od Japonek, Tajki pokonały Koreanki

LN K: Chinki lepsze od Japonek, Tajki pokonały Koreanki

Na zakończenie rywalizacji w pierwszym tygodniu Siatkarskiej Ligi Narodów kobiet spotkały się dwa niepokonane zespoły – Japonia i Chiny. Pierwszego seta Chinki wygrały wyraźnie. W dwóch kolejnych walka była znacznie bardziej wyrównana, jednak po rywalizacji na przewagi również lepsze okazały się siatkarki z Chin i to one pozostały niepokonanym zespołem. W innym z azjatyckich pojedynków Tajki mierzyły się z Koreankami. Ten mecz również zakończył się w trzech setach. Pierwszy i trzeci set reprezentacja Tajlandii wygrała bez większych problemów, zaś w drugim triumfowała dopiero po walce na przewagi.

Otwarcie spotkania należało do Chinek, które szybko odskoczyły na 5:2. Mimo starań Sariny Kogi siatkarki z Japonii były tylko tłem dla rywalek. W kolejnych akcjach dystans szybko się powiększał, raz za reazem punktowała Li Yingying. Japonki starały się walczyć, jednak nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych rywalek. Swoje akcje kończyła Gong Xiangyu, wysoką skuteczność utrzymywały również chińskie środkowe i to ten zespół wygrał do 18.

Początek drugiego seta grany był punkt za punkt. Z czasem do głosu zaczęły dochodzić Japonki i po serii udanych zagrań odskoczyły na 14:7. Liderkom reprezentacji Japonii pozostawała Koga. W dalszej fazie dystans utrzymywał się (18:13). Mimo znacznej różnicy punktowej Chinki nie miały zamiaru odpuszczać, po dwóch seriach punktowych doprowadziły do wyrównania (22:22). Do głosu doszły Wang Yuanyuan i Li Yingying. Jako pierwsze piłkę setową miały Japonki, ale nie wykorzystały jej (24:23, 24:24). Po grze na przewagi lepsze okazały się siatkarki z Chin.

W trzeciej partii Chinki poszły za ciosem i szybko wyszły na prowadzenie 11:6. Wysoką skuteczność utrzymywała Li Yingying. W kolejnych akcjach inicjatywę przejęły Japonki, doprowadzając do wyrównania (16:16). Liderką w ataku Japonek była tym razem Yukiko Wada, której wtórowała Kotona Hayashi. Dalsza faza seta była zacięta, zespoły wymieniały się celnymi zagraniami. Podobnie jak w poprzedniej partii to Japonki miały jako pierwsze piłkę setową (24:23), ponownie jednak jej nie wykorzystały a 27:25 wygrały Chinki.

Japonia – Chiny 0:3
(18:25, 25:27, 25:27)

Składy zespołów:
Japonia: Hayashi (13), Koga (19), Seki (1), Inoue (1), Irisawa (2), Araki (7), Nishimura (libero) oraz Tanaka (4), Wada (9), Tamaki i Yokota
Chiny: Yuan X.Y. (10), Diao L.Y. (4), Gong X.Y. (9), Wag Y.Y. (11), Wang Y.L. (5), Li Y.Y. (20), Wang M.J. (libero) oraz Xu X.T., Zhong H. (2) i Du Q.Q.

Od serii spotkanie rozpoczęły Tajki (4:0). Z czasem sytuacja nie ulegała zmianie, warunki na boisku dyktowały siatkarki z Tajlandii, wśród których prym wiodła Moksri Chatchu-On. W dalszej fazie seta wyraźny dystans utrzymywał się. Kilka akcji skończyła Park Jeongah, czasem uaktywnił się koreański blok, jednak to było zbyt mało, by podjąć walkę. W końcówce Tajki zaliczyły serię i od stanu 21:17 już tylko one zdobywały punkty.

W drugim secie Koreanki postawiły znacznie wyżej poprzeczkę. Do skuteczniej atakującej Park Jeongah odłączyła Jung Hoyoung. Tajkom zdarzało się popełniać błędy i przez pewien czas trwała wyrównana gra. W środkowej fazie seta dwie serie zaliczyły siatkarki z Tajlandii, swoje akcje kończyły Moksri Chatchu-On i Kokram Pimpichaya a wynik z 12:9 dla Koreanek zmienił się w prowadzenie ich rywalek 17:14. Reprezentantki Korei Południowej nie miały zamiaru odpuszczać. Końcówka była zacięta, siatkarki z Korei miały nawet piłę setową, ale po walce na przewagi lepsze okazały się Tajki.

Podrażnione takim przebiegiem seta Koreanki rozpoczęły trzecią odsłonę do prowadzenia 4:0. Rywalki jednak bez większych problemów zniwelowały dystans (5:6). Przez dłuższy czas na nieznacznym prowadzeniu pozostawały siatkarki z Korei, jednak w drugiej części seta straciły zaliczkę i rozgorzała walka na styku. Wynik oscylował wokół remisu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały Tajki, które po serii udanych akcji wygrały (21:21, 25:21).

Tajlandia – Korea Płd. 3:0
(25:17, 28:26, 25:21)

Tajlandia: Pornpun (2), Thatdao (11), Hattaya (7), Pimpichaya (13), Ajcharaporn (6), Chatchu-On (20), Piyanut (libero) oraz Wipawee (5), Thanacha i Sirima
Korea: Juah (8), Dain, Jeongah (14), Jiyun (2), Hoyoung (7), Sohwi, Jungwon (libero) oraz Hye Seon, Miyoun (2), Seungju (5) i Jiyun (9)