Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Złota i Srebrna LE K: Wygrane Węgierek i Portugalek

Złota i Srebrna LE K: Wygrane Węgierek i Portugalek

Swoje pierwsze zwycięstwo w ramach grupy C Złotej Ligi Europejskiej odniosła reprezentacja Węgier, która po dwóch wcześniejszych porażkach z Ukrainkami tym razem okazała się lepsza od Francji.  W ramach grupy B Srebrnej Ligi Europejskiej tempa nie zwalniają Portugalki. W swoim trzecim meczu odniosły one trzecie zwycięstwo, tym razem gromiąc Wyspy Owcze.

Spotkanie Francuzek z Węgierkami było dość zacięte. W mecz lepiej weszły podopieczne Alessandro Chiappiniego (8:5) i praktycznie do samego końca premierowej odsłony grając lepiej w ataku i wykorzystując błędy rywalek utrzymywały przewagę (16:12, 21:17, 25:20). W kolejnej partii skuteczność w ataku Węgierek spadła,  Francuzki ograniczyły błędy, poprawiły  przyjęcie, dodatkowo zaczęły grać zagrywką  i przejęły inicjatywę (8:4, 16:12, 21;17). W meczu było 1:1.

W trzecim secie Węgierki prowadziły już 8:4 i 16:13. Przeciwniczki jednak nie rezygnowały i odrabiały większość strat (20:21), Węgierki jednak opanowały sytuację i w końcówce doprowadziły tę część meczu do zwycięskiego końca. Walki nie brakowało w kolejnej odsłonie. W połowie seta nieznacznie z przodu były Trójkolorowe (16:14), ale potem do głosu doszły Węgierki i po ataku Grety Kiss mogły  cieszyć się z wygranej.  Dla Francji Lucille Gicquel zdobyła 23 punkty, liderką zwyciężczyń była Anett Nemeth z 22 punktami

Francja – Węgry 1:3
(20:25, 25:19, 22:25, 23:25)

Mecz siatkarek z Wysp Owczych i Portugalii nie miał większej historii, trwał nieco ponad 50 minut. Portugalki szybko narzuciły rywalkom swój styl gry i do końca meczu nie oddały inicjatywy . Różnicę w jakości gry obu ekip oddaje chociażby skuteczność ataku, Portugalia miała 59%, rywalki 22%.  W asach serwisowych było 16:1. Julia Kavalenka zdobyła 14 punktów dla Portugalii, a Amanda Cavalcanti dołożyła 12 oczek.

Wyspy Owcze – Portugalia 0:3
(10:25, 11:25, 8:25)