FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Historický bronz pro parahokejisty. Češi udolali Číňany, v závěru rozhodl Zelinka

První cenný kov pro český parahokej. Reprezentanti dotáhli cestu za medailí na mistrovství světa v kanadském Moose Jaw v duelu o třetí místo, když Čínu přetlačili 3:2 a získali bronz. Vítěznou branku vstřelil kapitán Radek Zelinka v předposlední minutě zápasu.

Do posledního utkání na světovém šampionátu v Kanadě český tým proti Číně, která na olympijských hrách v Pekingu 2022 získala bronz, ale na MS také ještě medaili nevybojovala, nevstoupil dobře. Již po 87 sekundách hry otevřel skóre Cchuej Jü Tchao.

Ještě v první třetině ale Michal Geier vyrovnal a stejný hráč posunul ve druhé části Česko do vedení. Číňané sice dokázali vyrovnat, ale hrdinou zápasu se stal Zelinka, který v přesilové hře 74 sekund před koncem rozhodl o českém historickém úspěchu. Dosavadním maximem byla tři čtvrtá místa.

Titul obhájili Američané, kteří ve finále porazili Kanadu 6:1.