4:6 , 4:6
Arina Sobolenková WTA
Filter

V semifinále se Aryna Sabalenková utká s Karolínou Muchovou.

Je konec! Aryna Sabalenková zvládla čtvrtfinálový duel se Svitolinovou a po setech 6:4 a 6:4 postupuje do semifinále Roland Garros. V prvním setu si obě tenistky dlouho držely podání. Až za stavu 4:4 využila Sabalenková první brejkbol a sadu následně dopodávala. V úvodu druhého setu naopk vzala soupeřce podání Svitolinová. Sabalenková ale zlepšila údery vyhrála čtyři gemy v řadě. Svitolinová poté sice držela servis, ale podání Sabalenkové už prorazit nedokázala.

Konec zápasu

4:6

Aryna Sabalenková druhý mečbol využívá a po setech 6:4 a 6:4 postupuje do semifinále!

40-A

Běloruska opět hrála s neskutečnou razancí a zajistila si druhý mečbol.

40-40

Sabalenková útočila do protipohybu soupeřky, ale páska její forhend přizvedla do autu.

30-40

Mečbol! Sabalenková totiž přidává přímý bod z podání.

30-30

Stejná kombinace přichází i z opačné strany. Uvidíme mečbol nebo brejkbol?

30-15

Sabalenková si počkala na krátký return soupeřky a forhendem do protipohybu ukončila výměnu.

30-0

Další nevynucená chyba běloruské tenistky. Svitolinová rázem cítí šanci.

15-0

Sabalenková nezačíná dobře. Její bekhend křížem dopadl do těsného autu.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Aryna Sabalenková.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Elina Svitolinová si drží podání čistou hrou a snižuje na 4:5. Sabalenková bude podávat na postup do semifinále.

40-0

Na třetí pokus už se Sabalenková dostala do hry, ale šance zhasla po bekhendu do sítě.

30-0

Přímý bod i z opačné strany.

15-0

Elina Svitolinová vstoupila do gemu na podání přímým bodem.

3:5

Aryna Sabalenková si s přehledem podržela podání, ve druhém setu vede 5:3 a je jediný gem od postupu do semifinále.

15-40

Běloruska doběhla return soupeřky a bekhendem po čáře ukončila výměnu.

15-30

Svitolinová vsadila na recept své soupeřky a razantním forhendem k základní čáře vybojovala fiftýn.

0-30

Sabalenková v tomto gemu vymetá lajny. Tentokrát si připsala vítězný úder z bekhendu.

0-15

Sabalenková si všimla pohybu soupeřky u základní čáry a okamžitě zahrála do protipohybu.

3:4

3:4

3:4

Elina Svitolinová zvládla důležitý gem na servisu a ještě se drží v utkání. Ukrajinka snižuje na 3:4.

40-30

Gembol! Sabalenková útočila přímo z returnu, ale ten byl příliš dlouhý.

30-30

Naprosto stejná situaci se nyní odehrála v opačném podání. Uvidíme gembol nebo brejkbol?

30-15

Sabalenková byla blízko k zisku dalšího fiftýnu, ale její tvrdý bekhend zarotoval do těsného autu.

15-15

V další výměně však Ukrajinka trefila forhend od základní čáry hodně nečistě a vyhodila míček do autu.

15-0

Svitolinová zahnala soupeřku za základní čáru. Sabalenková musela hrát těžký bekhend, kterým minula kurt.

2:4

Aryna Sabalenková ukončuje gem přímým bodem z podání, potvrzuje brejk z předchozí hry a vede už 4:2.

15-40

Sabalenková trpělivě buší do své soupeřky. Svitolinová se sice bránila, ale posledním forhendem minula kurt.

15-30

Svitolinová překvapila soupeřku bekhendem po čáře. Sabalenková se po míčku natahovala marně.

0-30

Běloruská tenistka navíc zahrála parádní kraťas. Svitolinová se k míčku sice dostala, ale nevrátila jej přes pásku.

0-15

Sabalenková je při chuti. Běloruska zásobovala soupeřku tvrdými údery. Na poslední bekhend už Svitolinová neodpověděla.

2:3

2:3

2:3

Další brejkbol už Aryna Sabalenková využívá, bere soupeřce podání a vede 3:2!

40-A

Běloruska měla při jednom z forhendů velké štěstí, nicméně následně si došla pro vítězný úder a další brejkbol!

40-40

Sabalenková šla proti míčku a křížným bekhendem jej otřela o čáru. Shoda.

A-40

Svitolinová musela hrát přes druhé podání. Soupeřka Ukrajince pomohla returnem do autu.

40-40

Běloruska útočila bekhendem po čáře, jenže v cestě stále síť. Dramatický gem bude pokračovat.

40-A

Svitolinová udělala dvojchybu a pouští soupeřku k brejkbolu!

40-40

Jenže Běloruska se stále drží v boji o tento gem. Další return už se snesl do rohu dvorce.

A-40

Sabalenková útočila razantním returnem, který dopadl do těsného autu.

40-40

Dramatický gem bude pokračovat. Sabalenková opět hrála důrazně, dostala soupeřku pod tlak a Svitolinová minula kurt.

A-40

Další parádní podání ukrajinské tenistky přímo na čáru.

40-40

Druhý brejkbol naopak maže Svitolinová přímým bodem z podání.

30-40

První brejkbol Sabalenková zahodila forhendem do autu.

15-40

Běloruska si vítězným returnem zajistila další dva brejkboly!

15-30

Běloruska forhendem pod neskutečným úhlem změnila rytmus výměny a posadila míček přesně na čáru.

15-15

Sabalenková byla pozdě u míčku do forhendu a z těžké pozice minula kurt.

0-15

Sabalenková forhendem poslala míček do rohu dvorce. Svitolinová se k míčku dostala, ale bekhendem minula dvorec.

2:2

Sabalenková si i přes dvě dvojchyby drží podání a srovnává stav druhého setu na 2:2.

40-A

Sabalenková i přes dvě dvojchyby v tomto gemu zariskovala při druhém servisu, což navíc přineslo ovoce.

40-40

Další dvojchyba běloruské tenistky. Shoda.

30-40

Sabalenková si připravila pozici pro přechod k síti. Svitolinová chtěla soupeřku prohodit, ale její úder skončil v autu.

30-30

Dvojchyba Aryny Sabalenkové.

15-30

Běloruska honila soupeřku z jedné strany dvorce na druhou a donutila ji k chybě.

15-15

Svitolinová se štěstím otřela svůj bekhend o čáru. Sabalenková následně bekhendem kurt netrefila.

0-15

Sabalenková vstupuje do čtvrtého gemu druhé sady přímým bodem.

2:1

2:1

2:1

Třetí možnost už Běloruska využívá, bere si zpět ztracené podání a snižuje stav druhé sady na 1:2.

40-A

Dvojchyba Svitolinové znamená další brejkbol pro Sabalenkovou!

40-40

Ani tento brejkbol Běloruska nevyužívá. Její finální forhend dopadl za základní čáru.

40-A

Aryna Sabalenková má další brejkbol! Běloruska si jej zajistila vítězným forhendem po čáře.

40-40

Jenže po přímém bodu přidává Svitolinová také dvojchybu.

A-40

Svitolinová vykouzlila přímý bod z podání a má gembol.

40-40

Sabalenková to měla na raketě, jenže trefila síť. Shoda.

30-40

Brejkbol pro Bělorusku! Sabalenková si počkala na míček do forhendu a vymetla roh dvorce.

30-30

Sabalenková potrestala druhé podání Ukrajinky dvojicí prudkých bekhendů. Svitolinová je rázem pod tlakem.

30-15

Svitolinová sice zahrála zajímavý kraťas, ale Sabalenková byla u míče včas a zahrála k čáře.

30-0

Sabalenková teď kazí hodně úderů. Její další forhend ze zdánlivě snadné pozice skončil daleko v autu.

15-0

Svitolinová navíc vstupuje do třetího gemu povedeným servisem.

2:0

Elina Svitolinová brejkbol využívá, bere Sabalenkové podání a v úvodu druhého setu vede 2:0.

40-30

Dvojchyba Sabalenkové znamená první brejkbol pro Svitolinovou!

30-30

Sabalenková si však pomohla neskutečným druhým podáním, po kterém zahrála vítězný forhend.

30-15

Elina Svitolinová si fantastickou hrou otevřela levou stranu dvorce a bekhendem po čáře nedala Sabalenkové šanci.

15-15

Běloruska měla na raketě vítězný forhend, ale trestuhodně trefila síť.

0-15

Sabalenková si počkala na kratší úder soupeřky a křížným forhendem zahrála vítězný úder.

1:0

1:0

1:0

Elina Svitolinová v úvodu druhého setu odvrátila brejkbol Sabalenkové, drží si podání a vede 1:0.

A-40

Po dvojchybě však Ukrajinka potěšila diváky přímým bodem z podání.

40-40

Vzápětí si Ukrajinka komplikuje situaci dvojchybou.

A-40

Svitolinová navíc předvedla skvělé podání a rázem má gembol.

40-40

Sabalenková už měla soupeřku na lopatě, jenže Svitolinová předvedla fantastický prohoz křížem na čáru.

40-A

Aryna Sabalenková má v úvodu druhého setu brejkbol! Běloruska si dokráčela pro vítězný forhend.

40-40

Jenže Sabalenková teď hraje tvrdě a přesně. Další forhend umístila přímo k čáře.

A-40

Elina Svitolinová v pravou chvíli odpovídá esem.

40-40

Běloruska výborně otočila rytmus výměny a nedala Svitolinové šanci. Shoda.

40-30

Sabalenková se celým tělem položila do bekhendu od základní čáry a vymetla roh kurtu.

40-15

Ukrajinka skvěle zkrátila hru, dohnala Sabelenkovou k síti, odkud Běloruska chybovala.

30-15

Svitolinová musela zariskovat, ale její úder dopadl na čáru.

15-15

Běloruska trefila prudký return pod nohy soupeřky, která minula kurt.

15-0

Sabalenková na úvod druhého setu předvedla dobrou obranu, ale posledním bekhendem minula kurt.

4:6

Aryna Sabalenková využívá hned první setbol a získává první sadu poměrem 6:4!

15-40

Sabalenková si připravila pozici pro útok, dostala se vpřed a forhendem si zajistila dva setboly!

15-30

Až nyní se Svitolinová dostala do výměny. Sabalenková poté forhendem minula kurt.

0-30

Po esu přidává Běloruska přímý bod z podání.

0-15

Sabalenková vstoupila do dalšího gemu esem.

4:5

4:5

4:5

Aryna Sabalenková využívá brejkbol returnem po čáře, bere soupeřce podání a vede 5:4!

30-40

Aryna Sabalenková má první brejkbol dnešního souboje! Svitolinová vyhodila forhend od základní čáry mimo kurt.

30-30

Svitolinová otevřela soupeřce pravou stranu dvorce, jenže Sabalenková chybovala.

15-30

Sabalenková se dostává do tempa! Běloruska držela soupeřku pod tlakem a donutila ji k chybě.

15-15

Běloruska si returnem ven z dvorce připravila pozici pro útok a bekhendem po lajně nedala soupeřce šanci.

15-0

Sabalenková hrála bekhend daleko od těla a napálila míček jen pod pásku.

4:4

Aryna Sabalenková ukončuje osmou hru vítězným forhendem po čáře a srovnává na 4:4.

15-40

Běloruska musela hrát přes druhé podání, nicméně soupeřka jí pomohla returnem do autu.

15-30

Elina Svitolinová se u sítě sice dostala k prohozu soupeřky, ale sklepla míček jen do sítě.

15-15

Svitolinová měla obrovskou šanci na útok, jenže zvolila špatný úder a forhendem vyhodila míček do autu.

15-0

Sabalenková servíruje s novými míči a začíná křížným bekhendem do autu.

4:3

4:3

4:3

Elina Svitolinová ukončuje dramatický gem přímým bodem a vede 4:3.

A-40

Svitolinová diktovala tempo výměny, honila Bělorusku z jedné strany na druhou a zatím soupeřku nepouští k brejkbolu.

40-40

Aryna Sabalenková po skvělém prvním podání soupeřky trefila vítězný return. Shoda.

40-30

Svitolinová ale soupeřku k brejkbolu nepouští. Bekhend Sabalenkové zastavila síť.

30-30

V další výměně už razance Sabalenkové přinesla úspěch. Forhend Svitolinové z těžké pozice skončil v autu.

30-15

Běloruska znovu zkoušela změnit rytmus výměny, jenže forhend po čáře byl o několik centimetrů delší.

15-15

Sabalenková přešla z obrany do ofenzivy a prudkým forhendem po čáře nedala soupeřce šanci.

15-0

Elina Svitolinová vstoupila do sedmého gemu prvního setu přímým bodem z podání.

3:3

Aryna Sabalenková ukončuje gem přímým bodem z druhého podání a srovnává stav první sady na 3:3. Zatím dominuje servis obou hráček.

15-40

Až nyní přišla další nevynucená chyba Sabalenkové. Křížný bekhend dopadl do autu.

0-40

Běloruska si opět pomohla podání, doběhla vysoký return a nekompromisně ukončila výměnu.

0-30

Sabalenková si připravila přechod k síti a snadnou smečí ukončila výměnu.

0-15

Svitolinová chtěla útočit z returnu po druhém podání soupeřky, ale trefila jen síť.

3:2

3:2

3:2

Elina Svitolinová si i na třetí pokus drží podání a v první sadě vede 3:2.

40-30

Svitolinová se pokusila o zkrácení hry, jenže její snahu zastavila páska.

40-15

Eso a dva gemboly pro Ukrajinku.

30-15

Svitolinová předvedla skvělou obranu za základní čárou. Sabalenková musela riskovat a minula kurt.

15-15

Sabalenková od returnu bušila do soupeřky neskutečnou razancí a donutila ji k chybě.

15-0

Svitolinová si podáním připravila pozici pro útok a bekhendem ukončila výměnu.

2:2

Aryna Sabalenková si i přes menší problémy na servisu drží i druhé podání v dnešním souboji a srovnává na 2:2.

40-A

Jenže Běloruska si pomohla přímým bodem z podání.

40-40

Po další nevynucené chybě Sabalenkové přichází první shoda dnešního utkání.

30-40

Běloruska chtěla křížným bekhendem změnit rytmus hry, ale trefila jen síť.

15-40

Sabalenková se po dobrém bekhendu vydala k síti pro vítězný bekhendový volej.

15-30

Razantní forhend Sabalenkové přizvedla páska mimo kurt.

0-30

Sabalenková honila soupeřku z jedné strany dvorce na druhou. Poslední úder už Svitolinová do kurtu nedostala.

0-15

Svitolinová v úvodu čtvrtého gemu předvedla teprve svou druhou nevynucenou chybu v utkání.

2:1

2:1

2:1

Elina Svitolinová si čistou hrou drží podání a v prvním setu vede 2:1.

40-0

Navíc přichází nevynucená chyba Sabalenkové a tři gemboly pro Svitolinovou.

30-0

Sabalenková chtěla otočit hru forhendem křížem, jenže její úder byl příliš dlouhý.

15-0

Ukrajinka rozjela další gem vynikajícím podáním.

1:1

Aryna Sabalenková si na úvod prvního setu také s přehledem drží podání a srovnává na 1:1.

30-40

Svitolinová si všimla přechodu soupeřky k síti a vytloukla bloky.

15-40

Běloruska si pomohla přímým bodem z podání a má dva gemboly.

15-30

Sabelenková se nyní musela spíše bránit a její bekhend dopadl těsně za základní čáru.

0-30

Razance Sabalenkové je neskutečná! Svitolinová sice bojovala, ale poslední forhend vyhodila mimo kurt.

0-15

Aryna Sabalenková rozjela svůj gem na podání přímým bodem.

1:0

1:0

1:0

Elina Svitolinová si na úvod prvního setu dokázala pohlídat podání a dostává se do vedení 1:0.

40-30

Sabalenková opět chybovala z forhendu a pouští Ukrajinku ke gembolu.

30-30

Sabalenková pro změnu útočila křížným forhendem, jenže její úder dopadl do těsného autu.

15-30

Svitolinová se chtěla tlačit vpřed bekhendem k základní čáře, jenže její úder byl o něco delší.

15-15

Sabalenková od úvodních výměn ukazuje svůj tenis plný tvrdých úderů. Na poslední bekhend Svitolinová nedosáhla.

15-0

Elina Svitolinová na úvod utkání trefila neskutečný bekhend na spojnici dvou čar.

0:0

Utkání právě začalo.

Elina Svitolinová zahájí duel na podání.

Obě hráčky už nastupují na dvorec. Po krátkém rozehrání započne samotné utkání.

Vzájemné zápasy

Dnešní soupeřky na sebe narazily dvakrát a pokaždé se jednalo o třísetové souboje. Sabalenková vyhrála v roce 2018 ve Wuchanu, zatímco Svitolinová uspěla o dva roky později ve Štrasburku.

Elina Svitolinová

Elina Svitolinová je osmadvacetiletá Ukrajinka, které patří 192. pozice světového žebříčku WTA. Ukrajinka letos neuspěla v Madridu ani v Římě, kde pokaždé padla už v úvodním souboji. Ve Štrasburku však celý turnaj ovládla, když ve finále přehrála Blinkovovou. Na Roland Garros v prvním kole přehrála Trevisanovou. Poté zvládla třísetové souboje s Hunterovou a Blinkovovou. V osmifinále pak ve dvou setech vyřadila Kasatkinovou.

Aryna Sabalenková

Aryna Sabalenková je pětadvacetiletá tenistka z Běloruska, které aktuálně patří druhá pozice žebříčku WTA. Na antuce letos ve Stuttgartu dokráčela do finále, kde padla se Swiatekovou. Následně ovládla turnaj v Madridu, kde polské tenistce oplatila porážku. V Římě se ale překvapivě poroučela hned v úvodním duelu proti Keninové. Na Roland Garros však ve čtyřech duelech neztratila ani set. Nejprve přehrála Kostjukovou, poté krajanku Šimanovičovou a Rusku Rachimovovou. V osmifinále pak po dramatu v první sadě přehrála Stephensovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.