Fotbalisté Liberce porazili Varnsdorf, Teplice zdolaly Žižkov

Fotbalisté Liberce porazili v přípravném utkání v Mnichově Hradišti druholigový Varnsdorf 4:0. Slovan vstřelil všechny branky po změně stran. Teplice zdolaly po obratu nováčka druhé nejvyšší soutěže Žižkov 2:1. Ostrava porazila krakovskou Cracovii 1:0 a prvoligový nováček Karviná remizovala s jiným polským celkem Pulawou 2:2.

Fotbalisté Liberce na archivním snímku.

Po téměř hodině hry se za Slovan prosadil Doumbia, následně skóroval Tupta a po něm dvakrát Hudák. Svěřenci trenéra Luboše Kozla vyhráli třetí ze čtyř přípravných duelů.

V dresu Liberce poprvé nastoupili záložníci Penner, který v úterý přestoupil z Českých Budějovic, a Štěpán Beran, jehož bratr Michal dříve ve Slovanu působil. Beran je v Liberci na testech z pražské Slavie, za niž si ještě v neděli připsal krátké starty proti Čenstochové a Maccabi Haifa. Do souboje s Varnsdorfem zasáhl i stoper Plechatý, jenž dostal od Sparty povolení připravovat se s Libercem, kde od září 2021 hostoval.

"Včera i předevčírem jsme trénovali dvoufázově, takže jsme se na zápas speciálně nepřipravovali. Všichni měli hrát 45 minut, bohužel se dnes v první půli zranili dva hráči (Polyák a Lexa), což je takové negativum utkání. Ale zvládli jsme to i výsledkově. Ve druhém poločasu jsme předvedli několik hezkých akcí a vstřelili i pěkné branky. Jsem rád za výhru, za každou výhru. Doufám, že u dvou zraněných to nebude nic vážného a budou brzy zpátky v tréninku," citoval web Liberce Kozla.

Žižkov poslal v Blšanech do vedení Oravec. Zkraje druhé půle vyrovnal Fila, jenž následně v závěru rozhodl o vítězství Severočechů. Teplice vyhrály i druhé přípravné utkání.

Ostrava zvítězila nad polským celkem díky Šehičově brance ze 13. minuty. Baník vyhrál v přípravě potřetí za sebou.

Karviná proti druholigové Polawě vedla od 11. minuty zásluhou Traorého, jenže polský celek ještě v první půli otočil skóre. Nerozhodný výsledek zařídil po přestávce Ezeh. Slezané neprohráli druhý ze tří přípravných zápasů.

Přípravné fotbalové utkání v Mnichově Hradišti
Slovan Liberec - Varnsdorf 4:0 (0:0)
Branky: 70. a 85. Hudák, 59. Doumbia, 67. Tupta.
Liberec - I. poločas. Bačkovský - Fukala, Plechatý, Chaluš, Govaers, Preisler - Polyák (31. Hudák), Lexa (31. Lehozcki) - Frýdek, Rabušic, Penner.
II. poločas: Bačkovský - Lehoczki, Prebsl, Purzitidis - Mikula, Varfolomejev, Doumbia, Višinský, Beran - Hudák, Tupta. Trenér: Kozel.
FK Teplice - Viktoria Žižkov 2:1 (0:1)
Branky: 47. a 88. Fila - 7. Oravec.
Teplice - I. poločas: Němeček - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Křišťan - Radosta, Bzura, Havelka, Trnovec - Vachoušek, Gning.
II. poločas: Grigar - Bílek, Cykalo, Dramé - Jukl - Urbanec, Trubač, Beránek, Krsmanovič - Fila, Jásir. Trenér: Frťala.
Baník Ostrava - Cracovia Krakov 1:0 (1:0)
Branka: 13. Šehič.
Baník Ostrava: Letáček - Měkota (46. Bitri), Frydrych, Pojezný - Ndefe (46. Buchta), Rigo, Kaloč, Šín, Šehič - Kubala, Tanko. Trenér: Hapal.
Wisla Pulawy - MFK Karviná 2:2 (2:1)
Branky: 14. Kargulewicz, 30. Retlewski - 11. Traoré, 75. Ezeh.
Sestava Karviné: Neuman (46. Mrózek) - Hošek, Bederka, Kauan (46. Krčík), Antovski (46. Vinicius) - Traoré, Moses - Mikuš, Málek (46. Ezeh), Rezek - Adeleke (46. Franko). Trenér: Hejdušek.