Polscy kajakarze się nie zatrzymują! Świetne rezultaty na MŚ

Wystartowały MŚ w kajakarstwie, w których liczymy na medalowe występy polskich sportowców. Rywalizacja toczy się także o kwalifikacje olimpijskie do przyszłorocznych IO w Paryżu. Z każdego kraju udział w najważniejszej imprezie czterolecia będzie mogło uzyskać maksymalnie 18 zawodników. Środa była świetnym dniem dla naszych reprezentantów. W komplecie awansowali oni do dalszych etapów swoich rywalizacji. To samo stało się w porannej sesji w czwartek.

24 sierpnia 2023, 12:36
Wiktor Głazunow
Wiktor Głazunow (Foto: Photo by Luis ACOSTA / AFP / AFP)

Rywalizację kolejnego dnia zawodów w eliminacjach rozpoczęła Dominika Putto, która wygrała swój wyścig na dystansie 200 m z czasem 40,861 s. Dało jej to awans do półfinału.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polscy kajakarze w świetnej formie

Czwarte miejsce w wyścigu na 500 m z czasem 2:13.594 zajęła Magda Stanny. Polka nie awansowała bezpośrednio do finału, ale powalczy o to w półfinale.

Polska dwójka w osobach Przemysława Korsaka i Jakuba Stepuna zajęła trzecie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym na dystansie 500 m z czasem 1:30.298. Dało to naszym reprezentantom awans do półfinału.

Także na dystansie 500 m do półfinału zakwalifikowali się Aleksander Kitewski i Norman Zezula. Polacy z czasem 1:40.887 wygrali swój wyścig eliminacyjny.

W ich ślady poszły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska. Polki dopłynęły na pierwszym miejscu swojego wyścigu eliminacyjnego na 500 m i zakwalifikowały się do półfinału. Osiągnęły czas 1:41.671.

Bezpośrednio do finału z drugiego miejsca w swoich eliminacjach awansowała czwórka pań na dystansie 500 m. Polki płynęły w składzie Amelia Braun, Katarzyna Szperkiewicz, Julia Walczak, Magda Stanny i osiągnęły czas 1:49.628.

Starty Polaków w sesji porannej zamknęła mieszana dwójka na dystansie 500 m. Wiktor Głazunow i Sylwia Szczerbińska zajęli drugie miejsce z czasem 1:45.999, co dało im bezpośrednią przepustkę do finału.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Źródło:Przegląd Sportowy Onet
Data utworzenia: 24 sierpnia 2023 12:36