SESTŘIH: Mladá Boleslav - Hradec Králové 5:1. Bída hostů, zářil Mareček

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 8. kole FORTUNA:LIGY rozstříleli Hradec Králové 5:1, když se dvakrát trefil Daniel Mareček, gólově se prosadili i Ondřej Karafiát, parádní střelou se blýskl Vasil Kušej a po snížení Petra Juliše uzavřel skóre Marek Suchý. Domácí jsou po jasné výhře šestí v tabulce, hosté si připsali třetí prohru v řadě a jsou dvanáctí. Podívejte se na všechny klíčové momenty zápasu.

První poločas byl zcela v režii domácích. V páté minutě měl Mareček spoustu času na zpracování Solomonovy přihrávky a zblízka poprvé prostřelil Bajzu. Ve 14. minutě autor vedoucího gólu našel centrem z rohu Karafiáta, jenž hlavou i s přispěním nejistého zákroku brankáře zvýšil. V lize skóroval po dvou letech.

Mareček znovu potrestal laxní obranu soupeře v 21. minutě. Tentokrát ho na hranici malého vápna vyzval ke skórování Pulkrab a pětadvacetiletý záložník desátou ligovou brankou v kariéře potvrdil střeleckou formu.

V minulém kole v Ostravě (0:2) se sice neprosadil, předtím ale pomohl shodně dvěma góly k remíze 2:2 na Slovácku i k pohárové výhře 4:2 nad Ústím nad Labem. Sparťanský odchovanec byl těsně před pauzou blízko hattricku, hlavičku z krkolomné pozice ale do odkryté brány nenasměroval.

Královéhradecký trenér Weber zareagoval střídáním už po půlhodině a další dvě přidal na začátku druhé půle, ani změny ale jeho tým nenastartovaly. Naopak v 48. minutě si Kušej nikým neatakovaný navedl míč na levačku a z hranice vápna se technickým obstřelem trefil přesně k tyči.

Účastník nedávného Eura do 21 let, o němž se v posledních týdnech mluvilo v souvislosti s možným přestupem do zahraničí, oslavil druhým gólem v ligovém ročníku návrat do sestavy po měsíční pauze.

Čtvrtý gól padl v okamžiku, kdy hostující „kotel“ vyvěsil transparent s poděkováním mladoboleslavskému klubu za dvouletý azyl, který Hradec během výstavby nového stadionu našel v Lokotrans Aréně. Vzápětí dali příznivci Východočechů najevo nespokojenost pokřikem „Weber ven“, který v dalším průběhu několikrát zopakovali.

V 56. minutě Hradec snížil, když střídající Juliš po Čmelíkově centru přehodil hlavičkou gólmana Trmala. Hostům gól pomohl a dění na trávníku se vyrovnalo, zápas už se ale navzdory náznakům šancí na obou stranách spíše dohrával. Přesto ještě v 80. minutě uzavřel skóre Suchý pohotovou tečí po závaru před bránou.

Hradec utrpěl nejvyšší porážku v sezoně a se středočeským soupeřem prohrál po dvou zápasech. Venku získal z posledních pěti ligových duelů jediný bod. Boleslav v nejvyšší soutěži dala pět branek v jednom utkání poprvé od září 2019, kdy deklasovala Příbram 6:0.

Domácí: 5. D. Mareček, 14. Karafiát, 21. D. Mareček, 48. Kušej, 80. Suchý

Hosté: 57. P. Juliš

Domácí: Trmal – Kubista (66. Hilál), Suchý, Karafiát – Kostka, D. Mareček (75. Mašek), Matějovský (C), Fulnek – Solomon (75. Ladra), Kušej (83. Vaníček) – Pulkrab (67. Poulolo).

Hosté: Bajza – Ja. Klíma, Čihák, Leibl – Čmelík, Kučera, Kodeš (C) (82. O. Ševčík), Krejčí st. – Pudhorocký (46. Šašinka, 72. Horák) – Hais (29. Harazim), Vašulín (46. P. Juliš).

Mladá Boleslav – Hradec Králové: Marek Suchý uklidil balon do sítě hostů, 5:1

Mladá Boleslav – Hradec Králové: Petr Juliš premiérovým gólem dokázal snížit na 4:1

Mladá Boleslav – Hradec Králové: Vasil Kušej zamířil přesně do šibenice, 4:0

Mladá Boleslav – Hradec Králové: Mareček si připsal druhou branku a změnil skóre na 3:0

Mladá Boleslav – Hradec Králové: Ondřej Karafiát zařídil po rohu domácím vedení 2:0

Mladá Boleslav – Hradec Králové: Daniel Mareček z hranice malého vápna otevřel skóre, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.