FORTUNA:LIGA 2023/2024

Souboj o míč mezi Petrem Kodešem z Hradce (vlevo) a Vasilem Kušejem z Boleslavi. | foto: ČTK

Mladá Boleslav - Hradec Králové 5:1, jasná záležitost, rozhodly rychlé góly

• 0
Mladoboleslavští fotbalisté neměli v osmém kole Fortuna ligy žádné problémy s Hradcem Králové, který porazili vysoko 5:1. Už po dvaceti minutách bylo za stavu 3:0 takřka hotovo, předvedl se především záložník Mareček, který dva góly vstřelil a na další přihrál.

„Vyšel nám vstup do utkání, což jsme si i přáli. S vedením 3:0 jsme mohli nechat Hradec trochu hrát a čekali jsme na brejky. V poločase jsme se zklidnili a řekli si, že nesmíme nic podcenit. Zůstali jsme koncentrovaní a znovu se nám povedl vstup, po čtvrté brance bylo po zápase,“ hodnotil domácí kouč Marek Kulič.

První poločas byl zcela v režii domácích. V páté minutě měl Mareček spoustu času na zpracování Solomonovy přihrávky a zblízka poprvé prostřelil Bajzu. Ve 14. minutě autor vedoucího gólu našel centrem z rohu Karafiáta, jenž hlavou i s přispěním nejistého zákroku brankáře zvýšil. V lize skóroval po dvou letech.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Mareček znovu potrestal laxní obranu soupeře v 21. minutě. Tentokrát ho na hranici malého vápna vyzval ke skórování Pulkrab a pětadvacetiletý záložník desátou ligovou brankou v kariéře potvrdil střeleckou formu.

V minulém kole v Ostravě (0:2) se sice neprosadil, předtím ale pomohl shodně dvěma góly k remíze 2:2 na Slovácku i k pohárové výhře 4:2 nad Ústím nad Labem. Sparťanský odchovanec byl těsně před pauzou blízko hattricku, hlavičku z krkolomné pozice ale do odkryté brány nenasměroval.

Královéhradecký trenér Weber zareagoval střídáním už po půlhodině a další dvě přidal na začátku druhé půle, ani změny ale jeho tým nenastartovaly. Naopak v 48. minutě si Kušej nikým neatakovaný navedl míč na levačku a z hranice vápna se technickým obstřelem trefil přesně k tyči.

„Snažili jsme se prostřídat, změnit rozestavení. Ale byli jsme jako boxer, který se po tvrdé ráně potácí po ringu a čeká na konec,“ smutnil po utkání hradecký kouč Jozef Weber.

Autor prvního gólu v zápase Mladá Boleslav - Hradec Králové, Daniel Mareček z...

Účastník nedávného Eura do 21 let, o němž se v posledních týdnech mluvilo v souvislosti s možným přestupem do zahraničí, oslavil druhým gólem v ligovém ročníku návrat do sestavy po měsíční pauze.

Čtvrtý gól padl v okamžiku, kdy hostující kotel vyvěsil transparent s poděkováním mladoboleslavskému klubu za dvouletý azyl, který Hradec během výstavby nového stadionu našel v Lokotrans Aréně. Vzápětí dali příznivci Východočechů najevo nespokojenost pokřikem „Weber ven“, který v dalším průběhu několikrát zopakovali.

V 56. minutě Hradec snížil, když střídající Juliš po Čmelíkově centru přehodil hlavičkou gólmana Trmala. Hostům gól pomohl a dění na trávníku se vyrovnalo, zápas už se ale navzdory náznakům šancí na obou stranách spíše dohrával. Přesto ještě v 80. minutě uzavřel skóre Suchý pohotovou tečí po závaru před bránou.

Hradec utrpěl nejvyšší porážku v sezoně a se středočeským soupeřem prohrál po dvou zápasech. Venku získal z posledních pěti ligových duelů jediný bod. Boleslav v nejvyšší soutěži dala pět branek v jednom utkání poprvé od září 2019, kdy deklasovala Příbram 6:0.

„Venku jsme dosud moc bodů nezískali, ale některé výkony měly parametry. Navíc jsme měli těžké soupeře, na to jsme se mohli trochu vymlouvat, dnes jsme ale propadli ve všech směrech. Zápas se rozhodl v prvních 20 minutách. Nestíhali jsme nejen fotbalově, ale ani v osobních soubojích, což mě mrzí ještě víc,“ uzavřel Weber.