Sparta i Pardubice slaví. Kometa má první výhru! Kladno už je poslední

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Hokejisté Sparty udrželi i po pátém kole extraligovou neporazitelnost. Po výhře 3:2 v Plzni také dál drží první příčku v tabulce díky lepšímu skóre před Pardubicemi, které vyhrály po Radilově hattricku ve Vítkovicích 7:3. Mladá Boleslav doma udolala nejtěsnějším rozdílem Karlovy Vary (1:0). Vůbec na první body dosáhla v této sezoně po jasné výhře nad Českými Budějovicemi 4:0 brněnská Kometa. Forma roste i obhájci titulu, Třinec vyhrál i přes mocný finiš domácích v Olomouci 4:3. Na poslední příčku spadlo po porážce v Liberci 2:3 Kladno. Litvínov vyhrál na ledě Hradce Králové souboj o třetí příčku 3:2 po samostatných nájezdech.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Brno - České Budějovice, oslava vítězství KometyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta zatím potvrzuje roli favorita extraligy, když dosud vyhrála všechny duely. V Plzni nejprve otočila průběh zápasu ve vlastním oslabení, kdy po zmatcích v domácích řadách prostřelil brankáře Pavláta Forman.

Na Mertlovo vyrovnání ve třetí třetině zareagoval Řepík. Plzeň se radovala z vyrovnání v samotném závěru, z euforie ji ale vyvedla úspěšná trenérská výzva hostů. Indiáni už se na víc nezmohli a od výhry nad Třincem z úvodního kola dál marně čekají na další bod.

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Sparta Praha 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jen o jediný gól horší skóre mají při rovnosti bodů se Spartou druhé Pardubice. Dynamo vybojovalo nakonec vysokou výhru ve Vítkovicích, které přitom v zápase dvakrát vedly. Obrat řídil hattrickem Radil, díky němuž Pardubice počtvrté v sezoně vyhrály. Vítkovice si připsaly třetí porážku za sebou.

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Dynamo Pardubice 3:7Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mladé Boleslavi stačil ke třetí výhře za sebou jediný gól, který vstřelil Karlovým Varům na začátku druhé třetiny Lantoši. Z čistého konta se radoval brankář Růžička. Západočeši po výborném začátku sezony prohráli podruhé za sebou.

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Energie Karlovy Vary 1:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z poslední příčky se dokázala vymanit Kometa, která se stále vzpamatovává z odchodu kouče Patrika Martince. Brno zřejmě dočasně vedené trenérem Modrým rozhodlo zápas třemi góly ve druhé třetině. Z prvního čistého konta v sezoně se mohl radovat brankář Furch. Jihočeši vyšli po třech výhrách za sebou bodově naprázdno.

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Motor České Budějovice 4:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po třech bodově plonkových zápasech zabral Liberec, který vedl už po necelých osmi minutách nad Kladnem 3:0. Premiérovou trefou se blýskl i sedmnáctiletý Tomáš Galvas. Jenže Rytíři hrozbu debaklu zažehnali a ve druhé části se naopak dokázali dostat na rozdíl jediného gólu. Bílí Tygři nicméně už těsný náskok uhájili a poslali soupeře na úplný chvost tabulky.

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. Rytíři Kladno 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obhájci titulu z Třince se derou vzhůru. Vyhráli už potřetí za sebou. V Olomouci rozehráli zápas výborně díky dvěma trefám Voženílka. Ve druhé části přežili i trestné střílení Nahodila, a když ve třetí třetině zvýšili už na 4:1, zdálo se být rozhodnuto. Domácí však ještě 45 sekund před koncem snížili na rozdíl jediného gólu. Druhou porážku za sebou už však Hanáci odvrátit nedokázali.

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Oceláři Třinec 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

V souboji o třetí příčku měl navrch Litvínov, který sice prohospodařil v Hradci Králové dvougólový náskok, ale nakonec se přece jen radoval z výhry po nájezdech. Domácí paradoxně nastartovalo až zranění brankáře Bartošáka, jehož nahradil mezi tyčemi Kiviaho. Domácí neproměnili ani jeden nájezd, zatímco za hosty skóroval Koblasa a David Kaše. Mountfield prohrál podruhé za sebou, Severočeši si naopak připsali čtvrtý triumf v řadě.

SESTŘIH: Mountfield HK, a.s. vs. HC Litvínov 2:3 SNVideo: Tipsport Extraliga / BPA

5. kolo hokejové extraligy
Mladá Boleslav – Karlovy Vary 1:0
Branky: 22. Lantoši
Plzeň – Sparta 2:3
Branky: 13. Lev, 24. Mertl – 18. Buchtele, 24. Forman, 49. Řepík
Vítkovice – Pardubice 3:7
Branky: 8. Lakatoš, 20. Raskob, 27. Dej – 12. Poulíček, 14., 33., 59 Radil, 31. Cienciala, 41. Mandát, 55. Vondráček
Olomouc – Třinec 3:4
Branky: 18. Knotek , 59. Kucsera, 60 Navrátil – 6. , 17. Voženílek, 42. Daňo, 51. Vrána