SESTŘIH: Oceláři si vyšlápli na Mladou Boleslav

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Obhájce titulu Třinec v 8. kole extraligy přehrál na domácím ledě Mladou Boleslav 4:1. Oceláři zlomili nerozhodný stav třemi góly ve třetí třetině. Hosté nebodovali potřetí v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

HC Oceláři Třinec vs. BK Mladá Boleslav 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Oceláři se ujali vedení po pohledné akci z 5. minuty. Marko Daňo se trefil baseballovým způsobem po zadovce Libora Hudáčka.

Třinec - Mladá Boleslav 1:0 (5. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pár minut před úvodní sirénou hostující Filip Pyrochta namazal Danielu Kurovskému. Pětadvacetiletý třinecký útočník ale mladoboleslavského gólmana Filipa Novotného nepřekonal.

Třinec - Mladá Boleslav, šance Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mladoboleslavští ve druhé třetině srovnali. Ve 31. minutě zápasu Bruslaři využili přesilovku, Marka Mazance překonal finský útočník Juhamatti Aaltonen.

Třinec - Mladá Boleslav 1:1 (31. Aaltonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tvrdý hit mladoboleslavského Ondřeje Romana. Třinecký kapitán Petr Vrána odbruslil na střídačku jen s pomocí kustoda.

Třinec - Mladá Boleslav, hitVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ocelářům vrátil vedení ve 43. minutě Libor Hudáček. Novotného napoprvé z dorážky nepřekonal Andrej Nestrašil, slovenský útočník ale už ano.

Třinec - Mladá Boleslav 2:1 (43. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 49. minutě to bylo už 3:1 pro domácí. Útočník Ocelářů Daniel Kurovský se se štěstím prosadil po přesné přihrávce Pavola Skalického.

Třinec - Mladá Boleslav 3:1 (49. Kurovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do prázdné branky na konečných 4:1 zvýšil sedm sekund před koncem Martin Růžička.

Třinec - Mladá Boleslav 4:1 (60. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

8. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Daňo (L. Hudáček), 43. L. Hudáček (A. Nestrašil, Daňo), 49. Kurovský (Čacho), 60. M. Růžička (Marinčin) - 31. J. Aaltonen (Skalický, Lantoši). Rozhodčí: Cabák, Kika - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 3960.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, J. Jeřábek, Polášek, Marian Adámek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Kurovský, Walega, Dravecký - Čacho. Trenér: Moták.
Mladá Boleslav: F. Novotný - Osburn, A. Čech, Jánošík, Pláněk, R. Jeřábek, Bernad - Šmerha, O. Roman, J. Aaltonen - Söderlund, Lantoši, Skalický - Suchý, Fořt, Malát - J. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Kalous.