Zbigniew Czyż
Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 finału mistrzostw świata PZPS
Para Bartosz Łosiak i Michał Bryl pokonała Niemców Clemensa Wicklera i Nilsa Ehlersa 2:0 (21:18, 21:16) i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata w siatkówce plażowej w meksykańskiej Tlaxacali. O awans do półfinału powalczy z Amerykanami Milesem Partainem i Andym Beneshem.

Polski duet kroczy w najważniejszej imprezie sezonu od zwycięstwa do zwycięstwa. Najpierw wygrał wszystkie trzy spotkania grupowe, w których stracił tylko jednego seta, następnie wyeliminował Norwegów Hendrika Mola i Mathiasa Berntsena 2:0 (21:18, 21:16), a teraz uporał się z siódmą parę światowego rankingu.

W obu setach Polacy praktycznie od początku do końca mieli kilka punktów przewagi, ale Niemcy nie dawali za wygraną i niebezpiecznie się zbliżali. W drugiej partii jednak prowadzenie biało-czerwonych było bardziej wyraźne, a pojedynek zakończył atak Łosiaka.

Bryl uzyskał w tym meczu 22 punkty i z dorobkiem 119 jest najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju. 29-latek z Łodzi jest też trzecim najlepszym atakującym zmagań w Meksyku, piąty wśród blokujących, a z kolei dwa lata starszy Łosiak plasuje się na siódmej pozycji w klasyfikacji serwujących.

W ćwierćfinale - o północy z piątku na sobotę czasu polskiego - ich rywalami będą Partain i Benesh, którzy w 1/16 finału wyeliminowali Piotra Kantora i Jakuba Zdybka, zwyciężając 2:0 (21:17, 21:16).

Pojedynek Polaków o wejście do strefy medalowej będzie można zobaczyć na antenie Polsatu Sport.