Pardubice skolily mistra! Kometa předvedla velký obrat. Slaví Litvínov, Plzeň i Kladno

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Hokejisté Pardubic vládnou i nadále Tipsport extralize. Ve šlágru 12. kola Tipsport extraligy přehráli mistrovský Třinec 4:3 v prodloužení. Brněnská Kometa s Libercem rychle ztrácela, ale pěti trefami duel otočila. Hlavním strůjcem vítězství 5:2 byl Američan Steve Moses, jenž zaznamenal hattrick. Litvínovský expres nezastavuje. Verva si s chutí zastřílela a výhra 6:3 nad Vítkovicemi byla již jedenáctou v řadě. Plzeň dokázala vydřít vítězství 3:2 nad Hradcem Králové. Stejným výsledkem uspěla i Mladá Boleslav v Olomouci a odpoutala se od poslední příčky. Kladno v prodloužení udolalo České Budějovice 3:2 a o skóre uzavírá tabulku. Gólové akce, nejzajímavější momenty i sestřihy ze všech utkání sledujte na webu Sport.cz.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Brno - Liberec 4:2 (58. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve šlágru 12. kola se v Pardubicích představil v repríze loňského semifinále Třinec. Dynamo mělo skvělý nástup do utkání a po první třetině disponovalo dvoubrankovým vedením. To umazal po bleskovém zásahu ze 43. sekundy druhého dějství kanonýr Růžička, ale do závěrečné části vrátil pardubickým dvougólový náskok Čerešňák. Ve třetí třetině úřadující mistr zmrazil domácí fanoušky a dvěma zásahy v rozmezí pouhých 50 sekund srovnal.

Vyhecovaný duel dospěl do prodloužení, ve kterém o bonusovém bodu a výhře 4:3 rozhodl Poulíček. Pardubice tak bodovaly i ve dvanáctém zápase sezony a nadále vedou tabulku. Oceláři se díky zisku bodu drží na čtvrté příčce.

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Oceláři Třinec 4:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec prožil snový nástup a v osmé minutě po dvou trefách Vlacha disponoval ve Winning Group Aréně dvoubrankovým náskokem. Domácí Kometa se vrátila do hry ve druhé části, když se dvakrát v přesilových hrách trefil Moses. V závěrečném dějství poslal Brno do vedení Kučeřík a v 58. minutě dovršila hattrick americká hvězda Komety. Pro Mosese to byl první extraligový hattrick v kariéře. Vítězství Brna 5:2 zpečetil gólem do prázdné branky Zbořil.

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. Bílí Tygři Liberec 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov potvrdil skvělou formu a proti Vítkovicím si s chutí zastřílel. O 11. vítězství Vervy v řadě rozhodla pasáž z poloviny utkání, kdy domácí skórovali třikrát v rozmezí 93 sekund. Hlavním strůjcem domácího úspěchu byl dvougólový David Kaše. Ve vítkovickém dresu dosáhl stejného počinu Lakatoš, porážku 3:6 však neodvrátil.

SESTŘIH: HC Verva Litvínov vs. HC Vítkovice Ridera 6:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň si doma poradila s Hradcem Králové 3:2. Hrdinou duelu byl gólman Západočechů Samuel Hlavaj, který si připsal 43 zásahů. Vítěznou trefu Škody vstřelil Holešinský ve 49. minutě. Oba soupeři prožívají rozdílné období. Plzeň zvítězila potřetí z posledních čtyř duelů a v tabulce stoupá vzhůru. Hostující Mountfield naopak zažívá krizi a na vítězství za tři body čeká již šest kol.

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. Mountfield HK 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do Olomouce zavítala Mladá Boleslav, jež čekala na bodový zisk šest utkání. Na Hané se však Bruslaři konečně dočkali. O radosti Středočechů a výhře 3:2 rozhodl finský útočník Aaltonen. V dresu Olomouce zazářil navrátilec z Vítkovic, Jan Káňa, jenž se podílel na obou trefách Kohoutů.

SESTŘIH: HC Olomouc vs. BK Mladá Boleslav 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno přetlačilo České Budějovice 3:2 v prodloužení. Rytíři tak bodovali popáté za sebou, nicméně stále uzavírají extraligou tabulku. Pod výhru Kladna se opět zapsal veterán Smoleňák a drží si průměr branky na zápas. Rozhodující trefu si v prodloužení připsal Kanaďan Sideroff. Jihočeši po slibném úvodu sezony padli v pátém duelu v řadě, počtvrté ovšem v prodloužení nebo nájezdech.

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. Banes Motor České Budějovice 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA