Aston Villa přejela West Ham čtyřmi góly, Souček s Coufalem v sestavě

Autor: iSport.cz, ČTK
6
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Birmančevič: Nejlepší hráč ligy. Ukazuje cestu pro velké transfery do Česka

Fotbalisté Aston Villy v devátém kole anglické ligy porazili West Ham 4:1, dvěma brankami přispěl k jedenáctému domácímu vítězství v řadě Douglas Luiz. Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem nastoupili v základní sestavě hostů, Coufal odehrál celé utkání a Souček byl vystřídán v 67. minutě.

Brazilský záložník Douglas Luiz otevřel skóre po půl hodině hry, kdy zpoza vápna tvrdou ranou prostřelil brankáře Areolu, a v 51. minutě vedení zdvojnásobil z penalty. O pět minut později snížil Bowen. S jeho střelou by brankář Martínez nejspíše neměl problém, kdyby mu obránce Torres míč netečoval do protipohybu. West Ham poté zvýšil aktivitu, ale vyrovnání nepřišlo. Naopak v 74. minutě se po rychlém brejku prosadil Watkins a v závěru přidal čtvrtý gól domácích střídající Bailey.

Aston Villa neprohrála pět posledních ligových zápasů a posunula se na páté místo. „Kladiváři“ podruhé za sebou nezvítězili a jsou devátí.

Góly

Domácí: 30. Luiz, 51. Luiz, 74. Watkins, 89. Bailey

Hosté: 56. Bowen

Sestavy

Domácí: E. Martínez – Konsa, Kamara, Torres, Digne – Cash, Zaniolo (76. Bailey), Luiz, McGinn (C) – Diaby (85. Tielemans), Watkins.

Hosté: Aréola – Coufal, Zouma (C), Akird, Palmieri – Ward-Prowse, E. Álvarez – Bowen, Souček (67. Kudus), Paquetá (86. Ings) – Antonio (90. Fornals).

Náhradníci

Domácí: Olsen, Dendoncker, Bailey, Carlos, Kellyman, Chambers, Lenglet, Traoré, Tielemans

Hosté: Fabiański, Benrahma, Fornals, Ings, Kehrer, Kudus, Mubama, Ogbonna, Mavropanos

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.