Karlovy Vary - České Budějovice 4:2. Energie na Motor umí, rozhodl Gríger

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Hokejisté Karlových Varů se po téměř měsíčním čekání dočkali tříbodové výhry. V předehrávaném zápase 23. kola hokejové extraligy porazili Motor České Budějovice 4:2 a předskočili ho v tabulce. O šestém vítězství Energie nad Motorem v řadě rozhodl Dávid Gríger.

Úvodní třetina se nesla ve znamení nepřesností z obou stran. Opticky měli více ze hry hosté z jihu Čech. A nakonec i brankově. Českobudějovičtí několikrát střelecky prověřili Frodla, zejména pokus zcela osamoceného Vopelky jen díky pohotové lapačce strážce karlovarské branky neskončil gólem. Motor se ale radoval až v 19. minutě, když si Simon ve skrumáži našel Frodlem vysoko vyražený puk a bekhendovou střelou otevřel skóre.

Druhá třetina se nesla ve zcela jiném duchu. Karlovarští vylezli ze své ulity, přidali do hry větší pohyb, což se projevilo i na skóre. Ve 23. minutě po zadovce Plutnara vystřelil za modrou čárou Bernovský - po zranění poprvé hrající v sestavě domácích - a Strmeň, ač nikým neatakován, propustil puk za svá záda. O čtyři minuty později se do přečíslení dostali Gríger s Redlichem, jenž přesnou střelou otočil vývoj duelu.

Ve 32. minutě se sice po vyhraném buly dostal k puku Přikryl a střelou z první vrátil výsledek do rovnovážného stavu, ale bohorovně hrající obrana Motoru i po vyrovnávací brance opětovně propadla a nechala ujet do přečíslení pro změnu dvojici Procházka, Gríger. Aktuálně nejlepší střelec domácích vrátil vedení na stranu Karlových Varů.

V závěrečném dějství sice Jihočeši přitlačili domácí do jejich obranného pásma, ale vyrovnat se jim už nepodařilo, v cestě jim stál výborný Frodl. Nejblíže k vyrovnávací brance byl při svém nájezdu v 54. minutě Ordoš, ale Frodl jeho střelu zlikvidoval parádním zákrokem. Když po závaru nevyužil o chvíli později svou příležitost ani Gulaš, mohli se po delší době z vítězství za tři body radovat hráči Energie. Jistotu jim dal při power play Jihočechů v 60. minutě Beránek střelou do prázdné branky.

Domácí: 22:59. Bernovský, 26:28. Redlich, 32:54. Gríger, 59:49. O. Beránek

Hosté: 18:33. D. Simon, 31:20. F. Přikryl

Domácí: Frodl (Habal) – Pulpán, Plutnar, Mikyska, Stříteský, Huttula, Dlapa, Tureček – Rachůnek (A), Gríger, O. Procházka – Hladonik, Jiskra, O. Beránek (A) – Koffer, Černoch (C), Zetterberg – Redlich, Kofroň, Bernovský.

Hosté: Strmeň (Hrachovina) – Štencel, Pýcha, Gulaši, Hovorka, Doudera (A), Kachyňa – Kubík (A), Kondelík, Gulaš (C) – Ordoš, Harris, D. Simon – F. Přikryl, Hanzl, M. Beránek – Vopelka, Toman, Valský – Chlubna.