13.3 C
    Czech
    Pondělí 6. května 2024

LeBron James má další rekord! Utrpěl však i nejhorší porážku kariéry

Basketbalová hvězda LeBron James nedávno překonala další rekord v NBA. Tentokrát se stal hráčem s největším počtem odehraných minut v historii ligy. Tento úspěch však byl zastíněn porážkou jeho týmu Los Angeles Lakers od Philadelphia 76ers.

James, který je známý svými rekordními výkony, tentokrát překonal Kareema Abdula-Jabbara v počtu odehraných minut. Celkově strávil na hřišti 66 319 minut, což je o 22 minut více než Abdul-Jabbar. Tento rekord zahrnuje jak základní část, tak play-off.

Oslava tohoto úspěchu však poněkud zhořkla kvůli Philadelphia 76ers, která Lakers jasně přehrála. Výsledek zápasu byl 138:94 ve prospěch Philadelphie. James odehrál téměř 30 minut a zaznamenal 18 bodů a 5 asistencí.

Tato porážka byla pro Jamese nejhorší v jeho 21leté kariéře. Lakers prohráli o 44 bodů, což je největší rozdíl, který James kdy zažil. Předchozí největší porážka byla o 42 bodů proti Indianě Pacers v roce 2019.

Útočné duo zaznamenalo jen 35 bodů

Po zápase byl James dotázán, co by se mělo změnit, aby se takový výsledek neopakoval. Jeho odpověď byla jasná: „Hodně!“

Philadelphia se v zápase spoléhala na útočné duo Tyrese Maxey a Joela Embiida, kteří dohromady zaznamenali 61 bodů. Naopak u Lakers útočné duo LeBron James a Anthony Davis zaznamenalo pouze 35 bodů.

Embiid, který je nejlepším střelcem posledních dvou sezon, zaznamenal svůj první triple-double v aktuálním ročníku za 30 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí.

James je také jediným hráčem v NBA, který zaznamenal 30 000 bodů, 10 000 doskoků a 10 000 asistencí. Navíc má stále v držení sérii 1 096 utkání v řadě s minimálně 10 body v zápase.

Sledujte nás na sítích

Do brány světového šampionátu se za USA postaví Trey Augustine

Hokejový tým mužů Michiganské státní univerzity může být více než spokojený. Na nadcházejícím mistrovství bude mít zastoupení. Za Spojené státy se na led totiž postaví mladý nadějný hokejista Trey Augustine. Tahle hvězda z USA si v bráně poradí s jakoukoli výzvou. Do základní sestavy se dostal jako náhrada. I tak se ale bavíme o nebývalém úspěchu pro mladého Augustina.

Gól a pět asistencí. Lionel Messi se opět zapsal do historie

Lionel Messi, argentinská fotbalová superstar, se opět zapsal do historie. Tentokrát na hřišti Major League Soccer (MLS). V sobotním zápase se Messi stal prvním hráčem MLS, který se v jednom utkání postaral o pět asistencí, a dovedl tak Inter Miami k vítězství 6:2 nad New York Red Bulls.