9. prosince 2023 • 17:33

SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 5:2. Úžasný Havlík nasázel klokanům čtyři góly

Autor: iSport.cz, ČTK
1
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení
Jarolím: Překlenovací kouč, to lišák Koubek nemyslel vážně. Šádek je pojistka

Fotbalisté Slovácka zvítězili v 18. kole první ligy nad Bohemians 1905 5:2 a v neúplné tabulce se vrátili na třetí místo. K domácí výhře přispěl čtyřmi góly Marek Havlík, který s deseti brankami vede tabulku střelců nejvyšší soutěže. Mužstvo z Uherského Hradiště bodovalo pošesté za sebou.

Havlík poslal Slovácko do vedení už ve druhé minutě. Za dvacet minut vyrovnal Martin Hála, náskok domácím vrátil Vlastimil Daníček proměněnou penaltou, ale v nastavení první půle za Bohemians podruhé odpověděl Daniel Köstl. Druhý poločas se změnil v Havlíkovu show. Osmadvacetiletý záložník se trefil v 53. minutě, hattrick zkompletoval v 64. minutě a v 77. minutě čtvrtým zásahem uzavřel skóre. „Klokanům“ patří devátá příčka.

Skóre se změnilo prakticky z první vážnější akce. Dlouhý Hečův nákop prodloužil Holzer na Havlíka, který střelou z hranice šestnáctky nedal brankáři Jedličkovi šanci. V 10. minutě mohl být náskok aktivních domácích dvougólový, po rychlém brejku do odkryté obrany Pražanů ale Reinberk nezakončil přesně.

Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany, šance Kozáka ve 13. minutě ještě gólem neskončila, ale jeho dlouhý brejk a vítězný běžecký souboj s o 16 let starším Kadlecem byl zárodkem vyrovnání, o které se skluzem ve vápně postaral Hála a dal tak svoji první branku v ligové sezoně.

Slovácko vypadlo krátce z tempa, vázla mu kombinace, přesto ale získalo zpět vedení. Cicilia trefil v šestnáctce Smržovu ruku a sudí nařídil penaltu. Tu bezpečně proměnil Daníček, který si drží v lize stoprocentní úspěšnost v proměňování pokutových kopů, dnes z něj dal 18. gól při 18. pokusu.

Duel už směřoval k přestávce, ale hosté přišli velmi lacino ke druhému vyrovnání. Zkušený kapitán Slovácka Kadlec, hrající s ochrannou obličejovou maskou, nezvládl zpracování míče, čehož využil důrazný Köstl a vstřelil druhý gól Bohemians.

Po změně stran získali domácí územní převahu, kterou proměnili ve vedení po akci jejich momentálního střeleckého i herního lídra Havlíka. Na jeho ránu z pětadvaceti metrů Jedlička v 53. minutě nemohl úspěšně reagovat.

V obrovské pohodě hrající Havlík v 64. minutě završil svůj premiérový ligový hattrick. Na hranici pokutového území ho našla přihrávka Reinberka a ofenzivní záložník zamířil přesně k tyči. V 77. minutě pak Havlík po přiťuknutí od Cicilii zakončil povedenou týmovou akci. Slovácko doma v lize neprohrálo poosmé za sebou.

Domácí: 2. Havlík, 34. Daníček, 53. Havlík, 65. Havlík, 77. Havlík

Hosté: 23. Hála, 45+3. Köstl

Domácí: Heča – Reinberk, Daníček, M. Kadlec (C) (85. Hofmann), Doski (85. Kohút) – Trávník, Valenta – Petržela (73. P. Juroška), Havlík, Holzer (73. Kalabiška) – Cicilia (85. Vecheta).

Hosté: Jedlička – Hůlka (C), Vondra, Hybš – Köstl, R. Hrubý, Smrž (63. Jánoš), Kovařík (63. Shejbal) – Hála (73. Mužík), Prekop (63. Puškáč), M. Kozák (85. Beran).

Náhradníci

Domácí: Hofmann, Srubek, Vecheta, Kohút, Brandner, Mihálik, Kim, Kalabiška, Juroška, Siňavskij, Fryšták

Hosté: Shejbal, Jindřišek, Beran, Mužík, Jánoš, Kadlec, Puškáč, Dostál, Valeš, Reichl

Slovácko - Bohemians: Perfektní střelou Havlík zkompletoval hattrick, 4:2

Slovácko - Bohemians: Neuvěřitelný Havlík! Další jeho dalekonosná petarda prošla do sítě, 3:2

Slovácko - Bohemians: Daníček velezkušeně proměnil penaltu, 2:1

Slovácko - Bohemians: Cicilia trefil Smržovu ruku ve vápně, byla z toho penalta
Slovácko - Bohemians: Kozákovo tažení do vápna dokončil Hála střelou z první, 1:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.