Fotbalisté Fluminense porazili v úvodním semifinále MS klubů Al-Ahlí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Fotbalisté brazilského Fluminense při své premiéře na mistrovství světa klubů porazili v úvodním semifinále egyptský tým Al-Ahlí 2:0. O titul si v pátek rovněž v Džiddě zahrají pro vítězi úterního zápasu mezi Manchesterem City a japonskou Urawou.

Fotbalisté Fluminense se radují z postupu do finále

Klub z Ria de Janeiro splnil roli favorita až ve druhém poločase. V 71. minutě poslal Fluminense do vedení kolumbijský reprezentant Jhon Arias z penalty po faulu na Marcela, který v minulosti vyhrál klubový šampionát čtyřikrát s Realem Madrid.

Vítězové Poháru osvoboditelů zpečetili svou výhru v poslední minutě zásluhou střídajícího Johna Kennedyho.

Pětatřicetiletý Marcelo a ještě starší veteráni byli klíčovými hráči Fluminense. Kouč Fernando Diniz chválil i čtyřicetiletého beka Felipeho Mela a třiačtyřicetiletého brankáře Fábia, jenž si poradil se všemi střelami hráčů Al-Ahlí. „Felipe hrál naprosto skvěle, všechno měl pod kontrolou,“ řekl Diniz.