Útočník Manchesteru United se konečně trefil v Premier League. Jsem nejšťastnější na světě, jásal

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Zavalily ho emoce, obří radost i úleva. Útočník Manchesteru United Rasmus Höjlund dokonal působivý obrat z 0:2 na 3:2 proti Aston Ville ve fotbalové Premier League. Spoluhráči ho po zápase objímali, na všech bylo vidět, jak mu tenhle zásah přejí. Pro dvacetiletého Dána byl totiž vůbec první v anglické lize. „Jsem teď nejšťastnější muž na světě,“ zářil Höjlund.

Útočník Manchesteru United Rasmus Höjlund oslavuje vítězný gól proti Aston Ville.

United odehráli proti Aston Ville špatný první poločas, prohrávali o dvě branky. „Řekl jsem, ať dál věří a že chci vidět tým, který bude mít od prvního do posledního hvizdu kuráž a víru,“ prozradil trenér manchesterského celku Erik ten Hag, jak o přestávce povzbuzoval svůj soubor.

Odezva byla taková, jakou si představoval. Alejandro Garnacho si neuznanou branku kvůli ofsajdu vynahradil dvěma góly a Höjlund v 82. minutě rozhodl. Míč se k němu v pokutovém území po rohovém kopu odrazil a dánský útočník ho ihned poslal k tyči.

Tenhle moment dlouho vyhlížel. V Lize mistrů dal na podzim pět gólů, ale v Premier League pořád ani ťuk. Dlouhé čekání zastavil v patnáctém zápase, do kterého nastoupil, a po více než tisícovce odehraných minut. „Je to jeden z nejlepších dnů v mém životě,“ prohodil Höjlund. „Věřili jsme až do konce a ukázali velký charakter,“ dodal autor vítězné trefy.

United momentálně počítají jednadvacet gólů v devatenácti ligových duelech. „Hodně lidí o útočnících Manchesteru United hovoří, nedáváme góly, takže jsem rád i za Rasmuse,“ poznamenal Garnacho.

„Tohle je pro útočníka důležité. Víme, že je Rasmus schopný, což dokázal v Lize mistrů. Bude je dávat i v Premier League. Dodá mu to sebevědomí. Mluvil jsem s ním, je tak šťastný. Zaslouží si, aby ho (fanoušci) vzali. Vždycky je odhodlaný, chce dát gól. Myslím, že takový charakter útočník potřebuje,“ prohlásil kouč ten Hag o Höjlundovi.

Utkání na Old Trafford sledoval v lóži mimo jiné Dave Brailsford, zástupce nového spolumajitele Jima Ratcliffa. Mohl být spokojen s tím, jak se mužstvo ve druhé půli předvedlo. Britský miliardář Ratcliffe koupil před pár dny čtvrtinu klubu za 1,25 miliardy liber (asi 35,5 miliardy korun).