12.4 C
    Czech
    Úterý 7. května 2024

Jelínková dosáhla svého nejlepšího výsledku v českých barvách, Shiffrin získala 92. triumf

Osmadvacetiletá lyžařka Adriana Jelínková dosáhla svého nejlepšího výsledku v českých barvách, když skončila na 27. místě v závodě obřího slalomu na Světovém poháru v rakouském Lienzu. Zvítězila Američanka Mikaela Shiffrin.

Přestože se Jelínkové nepodařilo udržet 19. místo z prvního kola, její výsledek je stále významným úspěchem. Server Lidovky.cz připomíná, že do loňského července reprezentovala Nizozemsko.

Vítězkou závodu se stala americká lyžařka Mikaela Shiffrin, která si tak připsala svůj 92. triumf v pohárovém seriálu. Shiffrin se tak stále drží na čele světového lyžařského žebříčku.

Závod byl poznamenán několika pády, včetně pádu Italky Marty Bassin, která byla první ženou na trati. Start závodu byl dokonce odložen kvůli pádu jedné z předjezdkyň.

Jelínková v prvním kole zajela stejný čas jako Švýcarka Camille Rastová a byla o tři setiny pomalejší než slovenská hvězda Petra Vlhová. V součtu obou časů ztratila na vítěznou Shiffrin 3,12 sekundy, uvádí server sport.cz.

Sledujte nás na sítích

Do brány světového šampionátu se za USA postaví Trey Augustine

Hokejový tým mužů Michiganské státní univerzity může být více než spokojený. Na nadcházejícím mistrovství bude mít zastoupení. Za Spojené státy se na led totiž postaví mladý nadějný hokejista Trey Augustine. Tahle hvězda z USA si v bráně poradí s jakoukoli výzvou. Do základní sestavy se dostal jako náhrada. I tak se ale bavíme o nebývalém úspěchu pro mladého Augustina.

Gól a pět asistencí. Lionel Messi se opět zapsal do historie

Lionel Messi, argentinská fotbalová superstar, se opět zapsal do historie. Tentokrát na hřišti Major League Soccer (MLS). V sobotním zápase se Messi stal prvním hráčem MLS, který se v jednom utkání postaral o pět asistencí, a dovedl tak Inter Miami k vítězství 6:2 nad New York Red Bulls.