Wielki sukces Polaków na ME w Gdańsku! Medale posypały się momentalnie! Brawo, brawo [WIDEO]

Polscy łyżwiarze wywalczyli dwa medale podczas mistrzostw Europy w short-tracku w Gdańsku. Oba w sztafetach, z czego jeden srebrny (sztafeta mieszana), a drugi brązowy (sztafeta panów). Blisko medalu była także Kamila Stormowska, ale przegrała rywalizacje z Holenderką Xandrą Velzeboer o setne sekundy. Niemniej można mówić o wielkim sukcesie naszych reprezentantów!

W środę środowisko polskiego łyżwiarstwa szybkiego mogło krzyknąć z radości, gdy minister sportu i turystyki Sławomir Nitras poinformował o przekazaniu 72,5 miliona złotych na modernizację legendarnego toru łyżwiarskiego Stegny w Warszawie.Polska i Warszawa potrzebują nowoczesnego toru łyżwiarskiego do szkolenia następnych medalistów - podkreślał wtedy prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Dwa medale polskich łyżwiarzy na mistrzostw Europy w short-tracku

Na kolejne medale w tej dyscyplinie nie trzeba było długo czekać. W ten weekend w Gdańsku odbywały się mistrzostwa Europy w short-tracku i oczywiście nie brakuje w tej imprezie reprezentantów Polski. Na pierwszy medal trzeba było poczekać do niedzielnego popołudnia. Wszystko za sprawą sztafety mieszanej na 2000 metrów w składzie: Kamila Stormowska, Nikola Mazur, Diané Sellier i Michał Niewiński.

Polscy łyżwiarze w finale rywalizowali z Holandią, Belgią i Włochami. Wygrali Holendrzy z czasem 2:41.376, tuż za nimi uplasowała się polska czwórka, która przegrała złoto o włos, notując czas 2:41.385. Brąz przypadł Belgom (2:41.474), a poza podium finał ukończyli Włosi (2:48.415).

Kilkanaście minut później w gdańskiej Hali Olivia brązowe medale wywalczyła na dystansie 5000 metrów polska czwórka: Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński, Felix Pigeon i Diané Sellier. Polacy z czasem 7:30.056 zostali wyprzedzeni przez Belgów (7:24.393) i niezmordowanych Holendrów (7:24.370). Na czwartym miejscu wyścig ukończyli Węgrzy (7:34.257).

Blisko medalu była także sztafeta pań, która w składzie -  Anna Falkowska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska - ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Z kolei na dystansie 1000 metrów Kamila Stormowska była bardzo blisko brązu. Polka miała czas 1:34.483, a trzecia Holenderka Xandra Velzeboer 1:34.453.