Hlavní obsah

Írán - Japonsko 2:1Íránští fotbalisté penaltou v nastavení vyřadili Japonsko a čeká je domácí Katar

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Japonští fotbalisté svou rekordní sbírku čtyř titulů na mistrovství Asie nerozšíří. Ve čtvrtfinále prohráli 1:2 s Íránem, kterému zajistil postup z penalty v šesté minutě nastavení záložník Feyenoordu Rotterdam Alírezá Džahánbachš. Íránce čeká v semifinále obhájce titulu a pořadatel turnaje Katar, jenž po penaltovém rozstřelu vyřadil Uzbekistán.

O postupu Íránu rozhodla penalta v nastavení

Článek

Íránští fotbalisté porazili Japonsko po 19 letech. Pod vedením kouče Amíra Ghálenúího nenašli přemožitele od jeho návratu na reprezentační lavičku loni v březnu už v 16. zápase.

Japonci, kteří před čtyřmi lety podlehli ve finále Kataru, šli dnes do vedení v 28. minutě zásluhou Hidemasy Mority. Brzy po přestávce vyrovnal Mohammad Mohábí a rozhodnutí přišlo až v samém závěru. Stoper Mönchengladbachu Ko Itakura ve snaze odkopnout míč před brankou fauloval Hosejna Kanaaního a Džahánbachš z penalty nezaváhal.

Katařané přešli před téměř 60 tisíci diváky na stadionu Al Bajt přes Uzbekistán navzdory tomu, že ze hry neskórovali. Do vedení se domácí dostali ve 27. minutě, kdy si uzbecký gólman Utkir Jusupov srazil do branky míč po centru. Po hodině hry však vyrovnal Odil Chamrobekov a další gól už nepadl. V penaltovém rozstřelu katarský gólman Mišíl Baršám zlikvidoval tři pokusy Uzbekistánu a o vítězství 3:2 rozhodl portugalský rodák Pedro Miguel.