Czech
    Středa 22. května 2024

Paříž jásá. Agbegnenou po návratu do ringu získala sedmé zlato na Judo Paris Grand Slam 2024

Nadšení v srdci Paříže. Clarisse Agbegnenou, francouzská judistická hvězda, zazářila na 50. Grand Slamu v Paříži, přidávající další zlato do své impozantní sbírky.

Tento triumf nejenže potvrdil její dominanci v kategorii do 63 kg, ale také všechny diváky připravil na vzrušující okamžiky, které nás čekají na Olympijských hrách v Paříži v roce 2024.

Clarisse, která se vrací na vrchol po mateřství, dokazuje, že lze kombinovat vrcholový sport a rodinný život. Její úspěch na světovém šampionátu v judu v roce 2023, kde získala šestý světový titul, představuje inspiraci pro mnohé sportovce. A zejména pro matky. Po narození své dcery Atheny ukázala světu, že je možné vrátit se na vrchol a pokračovat v dosahování neuvěřitelných úspěchů.

„Jsem opravdu šťastná,“ řekla Agbegnenou po zápase. „Jsem opravdu hrdá a chtěla bych poděkovat všem svým příznivcům. Byli opravdu úžasní. Někdy, když mi bylo těžko, jsem cítila diváky a nechtěla jsem je zklamat. Potřebovala jsem jim ukázat, že jsem tu dnes byla. Děkuji vám, moc vám děkuji a buďte tam v Paříži, budu vás potřebovat“.

Naděje Francie pro olympiádu

Na Grand Slamu v Paříži zvítězila nad Chorvatkou Katarinou Kristo, což je její sedmé vítězství v této prestižní události. Tento úspěch nejen potvrzuje její mimořádný talent a odhodlání, ale také ji řadí mezi největší naděje Francie na zlatou medaili na nadcházejících olympijských hrách v Paříži.

Clarisse Agbegnenou, s nadějí v očích a pevnou vůlí, teď směřuje k dalším výzvám, včetně dalších turnajů a samozřejmě Olympijských her. Její cesta, plná odhodlání a inspirace, je příkladem pro všechny sportovce, kteří sní o slávě, a připomínkou, že sny se mohou stát skutečností, i když jsou výzvy zdánlivě nepřekonatelné.

Sledujte nás na sítích

Kanada poráží Čechy v dramatickém souboji 4:3 v prodloužení

V napínavém zápase, který zůstal bez gólů až do divoké třetí třetiny, rozhodl Dylan Cozens dvěma trefami, včetně vítězné branky v prodloužení. Kanada porazila Česko 4:3 a ovládla skupinu A. Češi hráli spíše defenzivní hokej, který nenabídl mnoho střel na kanadskou branku. Lvům nepomohl ani příchod posily z Bostonu.

Usyk a Fury se znovu utkají v říjnu. Vítěz bude v roce 2025 čelit Joshuovi

Po napínavém zápase v Rijádu se pozornost rychle přesunula k očekávané odvetě mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem. Ukrajinský boxer, který se stal nesporným šampionem těžké váhy, by se měl s Furym utkat znovu v říjnu tohoto roku v Rijádu. Tato odveta je nejen smluvně zavazující, ale je také nejočekávanějším zbývajícím zápasem letošního roku.