Hlavní obsah

Real Madrid - Girona 4:0Real Madrid rozdrtil Gironu a v čele La Ligy si vybudoval pětibodový náskok

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Fotbalisté Realu Madrid v souboji o první příčku španělské ligy snadno porazili Gironu 4:0 a vypracovali si v čele tabulky pětibodový náskok. Girona, která od poslední prohry s Realem loni v září neprohrála 15 zápasů, nevyužila šanci jít do čela tabulky.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z branky v duelu s druhou Gironou

Článek

Domácí otevřeli skóre po šesti minutách, když si Vinícius Júnior naběhl na Valverdeho přihrávku a střelou z dálky vstřelil svůj sedmý ligový gól v sezoně. Ve 36. minutě zdvojnásobil vedení Realu Bellingham.

V 54. minutě zvýšil anglický reprezentant už na 3:0 a s 16 brankami se stal prvním záložníkem Realu, jemuž se v tomto století podařilo dát v lize tolik branek. Letní posila z Dortmundu se navíc osamostatnila v čele tabulky střelců, druhý Dovbyk z Girony se prosadil čtrnáctkrát.

Bellingham opustil hřiště se zraněním několik sekund poté, co vstřelil svůj druhý gól. Výsledek zpečetil po hodině hry Rodrygo. „Bílý balet“ mohl v závěru ještě přidat pátý gól, ale Joselu z penalty trefil pouze levou tyč.

Bellingham opustil hřiště se zraněním několik sekund poté, co vstřelil svůj druhý gól. „Má podvrtnutý kotník, zítra půjde na vyšetření,“ vyjádřil se k Bellinghamově stavu trenér Realu Carlo Ancelotti. „Byl to náš nejlepší výkon v sezoně. Kvalita soupeře zvyšuje úroveň naší hry,“ dodal čtyřiašedesátiletý Ital.

Španělská fotbalová liga – 24. kolo:
Alavés – Villarreal 1:1 (25. Omorodion – 42. Cuenca)
San Sebastian – Pamplona 0:1 (49. Budimir)
Real Madrid – Girona 4:0 (36. a 54. Bellingham, 6. Vinícius Júnior, 61. Rodrygo)
21:00 Las Palmas – Valencie