Dobry występ polskiej zawodniczki! Trzecie miejsce i duży awans

Judoczka Arleta Podolak zajęła trzecie miejsce w wysoko punktowanym turnieju Grand Slam w Taszkencie. Polka w walce kategorii 57 kg pokonała przez waza-ari Niemkę Seiję Ballhaus. Zawody zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich.

1 marca 2024, 16:32
Arleta Podolak (w białym stroju)
Arleta Podolak (w białym stroju) (Foto: Tomasz Markowski / newspix.pl / newspix.pl)

Podolak w wadze 57 kg (42. na światowej liście) na początek pokonała przez waza-ari Julianę Maksetbajewą z Uzbekistanu. Później w podobnym stylu zwyciężyła szóstą zawodniczkę rankingu Brazylijkę Rafaelę Silvę, a o wygranie grupy pokonała przez ippon Słowenkę Kaję Kejzar (23.).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W półfinale nie sprostała tegorocznej triumfatorce Grand Slam w Paryżu i późniejszej zwyciężczyni rywalizacji w Taszkencie Francuzce Priscilli Gneto (25.), ulegając przez waza-ari. W pojedynku o trzecie miejsce zawodniczka Gwardii Warszawa zmierzyła się z Niemką Seiją Ballhaus (21.). Cztery minuty walki nie wyłoniły zwyciężczyni. Potrzebna była dogrywka, w której Polka po 20 s wykonała rzut, który sędziowie ocenili na waza-ari.

Spory awans Arlety Podolak w rankingu

Podolak za trzecie miejsce otrzymała 500 pkt, dzięki czemu powinna awansować w rankingu o kilkanaście pozycji i zostać sklasyfikowaną pod koniec trzeciej dziesiątki.

Pierwszego dnia walczyły także, ale bez większego powodzenia, Aleksandra Kaleta (52 kg) i Julia Kowalczyk (57). W zawodach w Taszkencie, które zakończą się w niedzielę, bierze udział dziesięcioro polskich judoków.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Źródło:PAP/depesze