Jest kwalifikacja do Paryża! Polskie szpadzistki powalczą o olimpijskie medale

Polskie szpadzistki zajmując ósme miejsce w turnieju drużynowym Pucharu Świata w chińskim Nankinie przypieczętowały kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

24 marca 2024, 12:07
Renata Knapik-Miazga z lewej
Renata Knapik-Miazga z lewej (Foto: Norbert Barczyk / Press Focus/ Newspix / newspix.pl)

Biało-czerwone — ubiegłoroczne mistrzynie świata — w olimpijskim rankingu plasowały się na trzeciej pozycji i praktycznie były pewne przepustek do Paryża.

W Nankinie, walcząc w składzie: Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Jarecka (obie AZS AWF Kraków), Martyna Swatowska-Wenglarczyk (AZS AWF Katowice) i Alicja Klasik (RMKS Rybnik), rozpoczęły zmagania od zwycięstwa nad Japonkami 40:30 w 1/8 finału, ale w ćwierćfinale uległy niżej notowanym Ukrainkom 39:44.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jest awans szpadzistek na IO! Najliczniejsza kadra od Pekinu

W spotkaniach o miejsca 5-8 podopieczne trenera Bartłomieja Języka przegrały kolejno z prowadzącymi w światowym rankingu Koreankami 26:36 oraz Francuzkami 35:43.

Wcześniej olimpijskie przepustki wywalczyły obie drużyny floretowe. Start trzech polskich zespołów w Paryżu już oznacza najliczniejszą reprezentację szermierczą od igrzysk w Pekinie, gdzie startowało 14 osób, a zespół szpadzistów zajmując drugie miejsce wywalczył ostatni medal w tej dyscyplinie.

W konkurencjach, w których drużyny nie awansują — w polskim przypadku w szpadzie mężczyzn oraz szabli kobiet i mężczyzn — pojedynczy zawodnicy będą mogli wywalczyć olimpijskie paszporty w europejskich turniejach kwalifikacyjnych. W dniach 26-28 kwietnia zostaną one przeprowadzone w luksemburskim Dudelange.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Źródło:PAP/depesze