Nick Kyrgios
Agnieszka Radwańska
Serena Williams

Nokaut w drugim secie. Rafael Nadal wyrzucony z turnieju w Barcelonie

Rafael Nadal nie był w stanie zatrzymać Alexa De Minaura i odpadł z turnieju ATP rangi 500 w Barcelonie. Zaskakujący jest nie tyle sam rezultat, co bardziej rozmiary porażki legendarnego Hiszpana w drugim secie. Australijczyk triumfował 7:5, 6:1 i w trzeciej rundzie zagra z Daniele Altmaierem lub Arthurem Filsem. Nadal wróci do gry najpewniej w Madrycie w przyszłym tygodniu.

17 kwietnia 2024, 18:11
Rafael Nadal (Foto: Quality Sport Images / Getty Images)

Aż trudno w to uwierzyć, ale to dopiero piąta porażka Rafaela Nadala w turnieju w Barcelonie! 22-krotny mistrz wielkoszlemowy doczekał się w Katalonii kortu swojego imienia, na którym przyszło mu rozegrać mecz z Alexem De Minaurem. Australijczyk mimo wszystko był uznawany za delikatnego faworyta, ale na pewno nie mógł lekceważyć Nadala.

Ten jednak nie był w stanie poważniej zagrozić rywalowi z czołówki rankingu. Widać było, że Nadalowi brakuje ogrania, które jest tak ważne w meczach o najwyższą stawkę. De Minaur po dość wyrównanym pierwszym secie wygrał 7:5, 6:1 i awansował do trzeciej rundy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rafael Nadal już poza turniejem w Barcelonie

Nadal to 12-krotny triumfator w Barcelonie. Doskonale radził sobie na mączce w Katalonii w ciągu ostatnich lat, a porażka z De Minaurem to dopiero piąta jego przegrana w tym turnieju w całej karierze! Dziś jednak można było spodziewać się, że De Minaur, który rozgrywa najlepszy sezon w życiu, sprawi legendzie ogromne problemy.

Tak też się stało. Teraz Nadal może przygotowywać się do startu w turniejach ATP rangi 1000 w Madrycie i Rzymie. Później jego celem będzie występ na wielkoszlemowych kortach Rolanda Garrosa.

Rafael Nadal — Alex De Minaur 5:7, 1:6

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Źródło:Przegląd Sportowy Onet
Data utworzenia: 17 kwietnia 2024 18:11