SESTŘIH: Karviná - Bohemians 1:1. Na ránu Budínského odpověděl Prekop

Autor: ČTK, iSport.cz
2
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Fotbalisté Bohemians 1905 navzdory dlouhému oslabení remizovali v předposledním 29. kole základní části první ligy v Karviné 1:1. Pražané dohrávali od 39. minuty bez vyloučeného Ondřeje Petráka, obě branky padly krátce po změně stran. Domácí poslal v přesilovce v 54. minutě do vedení střídající odchovanec vršovického celku Lukáš Budínský, za hosty brzy srovnal Erik Prekop z penalty.

„Klokani“ zvítězili v jediném z posledních 14 ligových duelů a zůstali na 11. místě neúplné tabulky. Čtvrtý tým minulé sezony už nemůže poskočit do elitní desítky a zahraje si pouze skupinu o záchranu stejně jako Karviná, s níž se v nadstavbě utká znovu. Slezský nováček soutěže zvítězil v jediném z minulých 16 kol a potřetí za sebou remizoval. Karvinští bodově dotáhli České Budějovice a o skóre jim přenechali poslední místo, Dynamo má ale k dobru večerní zápas v Teplicích.

První poločas nabídl minimum šancí. V 16. minutě si první příležitost vytvořila Karviná, Fleišman ale po Raspopovičově centru zblízka hlavičkoval do rukavic brankáře Soukupa. Na druhé straně po půlhodině hry Beran nacentroval do šestnáctky a Kozák hlavičkoval vedle.

V 36. minutě Regáli běžel sám na branku a hostující stoper Petrák se ho snažil zastavit. Akce pokračovala, ale gólem neskončila. Do hry pak vstoupila videorozhodčí Adámková a hlavní sudí Pechanec po zhlédnutí opakovaných záběrů Petráka vyloučil, jelikož v souboji s Regálim zahrál rukou.

Slezané využili přesilovku v 54. minutě. Míč se po Regáliho zblokované střele dostal k Budínskému, jenž z hranice vápna napálil tyč, z dorážky se už však nemýlil. Čtvrtým gólem v ligové sezoně se vyrovnal Akinyemimu v čele nejlepších střelců mužstva. Svému bývalému celku z Ďolíčku dal v nejvyšší soutěži již šestou branku, což je spolu s Olomoucí nejvíce.

„Klokani“ ale i v oslabení srovnali. V 58. minutě Traoré fauloval v pokutovém území Hybše a nařízenou penaltu proměnil Prekop. Slovenský útočník si šestou brankou v ligovém ročníku upevnil pozici nejlepšího týmového střelce. Vršovičtí dali teprve 27. gól v sezoně nejvyšší soutěže a spolu s Pardubicemi mají nejhorší útok, Východočechy však utkání tohoto kola teprve čeká.

V 69. minutě hostující Soukup vyrazil Boháčovu ránu z hranice šestnáctky. Také v 83. minutě mohli Karvinští strhnout vítězství na svou stranu, jenže Ezeh po Budínského centru z rohu hlavičkoval do břevna. O chvíli později nigerijský útočník neuspěl ani podruhé, když před brankou ve skluzu těsně nedosáhl na přihrávku střídajícího Memiče.

Bohemians v lize s Karvinou pošesté po sobě neprohráli. „Klokani“ si připsali již 11. nerozhodný výsledek v sezoně nejvyšší soutěže a spolu s Jabloncem jsou „remízovými králi“ tabulky. Venku v lize Pražané podeváté za sebou nezvítězili. Karviná doma v nejvyšší soutěži v posledních třech zápasech neprohrála a v sezoně tam získala 15 z celkových 22 bodů.

Domácí: 54. Budínský

Hosté: 59. Prekop

Domácí: Holec – Traore (82. Ražnatović), Svozil (C), Bergqvist – Raspopović (60. Memić), Boháč, Moses (78. Ayaosi), Fleišman – Čavoš (46. Budínský) – Ezeh, Regáli (78. Mikuš).

Hosté: Soukup – Ad. Kadlec, Petrák, Hybš (90+3. Puškáč) – M. Dostál, Beran (90+3. Köstl), Hůlka (C), R. Hrubý (46. Vondra), Kovařík – Prekop (85. Shejbal), M. Kozák (68. Jan Matoušek).

Náhradníci

Domácí: Ayaosi, Kačor, Ražnatović, Žák, Bederka, Akinyemi, Budínský, Čurma, Mikuš, Ciupa, Memić

Hosté: Shejbal, Mužík, Matoušek, Hála, Vondra, Köstl, Puškáč, Huf, Křapka, Necid, Reichl

Klíčové okamžiky zápasu:

Karviná - Bohemians: Budínský mohl přidat druhý gól, zblízka hlavičkoval nad bránu

Karviná - Bohemians: Šance domácích, Soukup se vytáhnul proti Čavošovi
Karviná - Bohemians: Je vyrovnáno! Prekop poslal Holce na druhou stranu

Karviná - Bohemians: Tohle střídání se vyplatilo! Budínský si narazil a tyčí a propálil Holce, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.