130 let

Lidovky.cz

Sport

Winnipeg v divokém duelu porazil Colorado, Hronek slavil s Vancouverem

Brankář Andrej Vasilevskij z Tampy Bay zastavuje střelu Matthewa Tkachuka z Floridy. foto: Reuters

Ve všech čtyřech nedělních zápasech play off hokejové NHL slavily výhry domácí celky. Divoký výsledek 7:6 byl k vidění ve Winnipegu, domácí takto uspěli nad Coloradem. Vancouver s českým obráncem Filipem Hronkem porazil 4:2 Nashville. Florida přehrála těsně 3:2 Tampu a Rangers naplnili roli favorita proti Washingtonu po skóre 4:1.
  7:17aktualizováno  8:13

Hokejisté Winnipegu s Coloradem předvedli fanouškům v zahajovací partii série málo vídanou třináctigólovou show se šťastnějším koncem pro domácí Jets v poměru 7:6. V bohaté historii NHL otevřely úvodní sérii play off 13 či vícególovým představením jen dva další duely (v ročníku 1982 padlo mezi Edmontonem a LA 18 gólů a rok 1985 nabídl 14 branek v souboji Chicaga s Detroitem).

Domácí Jets měli ve svém středu dva dvougólové střelce Adama Lowryho a Kylea Connora. Druhý jmenovaný navíc přidal navrch i asistenci a právě jeho druhá trefa v zápase byla nakonec tou rozdílovou. Connor v 49. minutě zvyšoval vedení Winnipegu na 7:4. Obránce Cale Makar a centr Casey Mittelstadt pak zásahy z 53. a 60. minuty skóre ještě zdramatizovali.

„Tak jsme si to rozhodně nenaplánovali, ale někdy se to tak prostě stane a musíte přistoupit na styl hry,“ řekl jeden z hrdinů zápasu Connor. Klíčový výkon podal i jeho spoluhráč z brány Hellebuyck, jenž kryl 40 z vysokého počtu 46 střel Colorada. Hostující Georgijev inkasoval sedmkrát z 23 pokusů domácích.

Rychlý obrat ze třetí třetiny stál za úspěchem Vancouveru v úvodním zápase série proti Nashvillu. Hostující Predators po gólech Jasona Zuckera a Ryana O’Reillyho vstupovali do třetí třetiny za nadějného trháku 1:2.

V 49. minutě ale kanadský celek vrátil do hry vyrovnáním Pius Suter a jen o dvanáct vteřin později zařídil obrat Dakota Joshua. U obou branek Canucks asistoval ofenzivní bek Quinn Hughes. Forvard Joshua navíc v 59. minutě přidal i svůj druhý zásah po trefě do prázdné klece Predators a s bilancí 2+1 byl zvolen první hvězdou večera. Slavit tak mohl i jediný český účastník, domácí obránce Filip Hronek (19:31, +2, 1 střela).

Hokejisté Rangers naplnili roli velkého favorita a na úvod souboje s Washingtonem zvítězili 4:1. Překvapivě klíčovou roli v tom sehrála až čtvrtá formace New Yorku nastupující ve složení Vesey (1+1) - Goodrow (0+2) - Rempe (1+0).

Čekání na otevírací branku v Madison Square Garden ukončil v 25. minutě domácí bitkař Matt Rempe, na kterého jen o dalších 23 vteřin později navázal hvězdný Artěmij Panarin. Třetí gól Rangers přidal v 27. minutě po další vydařené akci čtvrté formace Jimmy Vesey. Nulu na kontě gólmana Šesťorkina vymazal v 28. minutě slovenský obránce ve službách Washingtonu Martin Fehervary. Poslední slovo v utkání ovšem znova patřilo New Yorku, když v 57. minutě skóre uzavřel Chris Kreider.

Derby mezi Floridou a Tampou bylo dlouho nerozhodné 1:1 po trefách Sama Reinharta a Brandona Hagela z úvodní třetiny. Klíčovou akcí byla až využitá přesilovka domácích Panthers z 41. minuty, kdy se radoval Carter Verhaeghe.

Při závěrečné snaze Lightning bez brankáře náskok nejprve navýšil domácí Matthew Tkachuk, jako poslední byl ale zapsán do střelecké listiny Steven Stamkos. Jeho trefa z času 59:50 však přišla až příliš pozdě.

Výsledky:

NHL
Čtvrtfinále Z. konference 22. 4. 2024 1:00
Winnipeg Jets Winnipeg Jets : Colorado Avalanche Colorado Avalanche 7:6 (3:3, 1:0, 3:3)
Sestavy:
Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Stanley, Samberg – Connor, Scheifele (A), Vilardi – Ehlers, Monahan, Toffoli – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – D. Gustafsson, Naměstnikov, Iafallo.
Sestavy:
Georgijev (Holm) – Toews, Makar (A), Se. Walker, Manson, J. Johnson, C. Jones – Parise, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Lehkonen, Mittelstadt, Ničuškin – Wood, Colton, Kiviranta – Duhaime, Trenin, Cogliano.

Rozhodčí: Hanson, Furlatt – Flemington, Barton

Počet diváků: 15225

Stav série: 1:0

NHL
Čtvrtfinále Z. konference 22. 4. 2024 4:00
Vancouver Canucks Vancouver Canucks : Nashville Predators Nashville Predators 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Sestavy:
Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Soucy, T. Myers (A), Cole, Zadorov – P. Suter, J. Miller, Boeser – Höglander, E. Pettersson (A), Lafferty – Joshua, E. Lindholm, Garland – Di Giuseppe, Blueger, Michejev.
Sestavy:
Saros (Lankinen) – McDonagh (A), Josi (C), Lauzon, A. Carrier, Stastney, L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Jankowski, Sissons, Zucker – Beauvillier, Novak, Evangelista – Co. Smith, McCarron, Sherwood.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Steve Kozari – Bevan Mills, Michel Cormier

Počet diváků: 18967

NHL
Čtvrtfinále V. konference 21. 4. 2024 18:30
Florida Panthers Florida Panthers : Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Sestavy:
Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Tarasenko – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Rodrigues, Lundell, Luostarinen – Cousins, Stenlund, Lomberg.
Sestavy:
Vasilevskij (Tomkins) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, Perbix, Dumba, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Duclair – Stamkos (C), Cirelli, Hagel – Chaffee, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Jeannot.

NHL
Čtvrtfinále V. konference 21. 4. 2024 21:00
New York Rangers New York Rangers : Washington Capitals Washington Capitals 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)