SESTŘIH: Pardubice jsou krok od titulu! Oceláře srazily ve druhé třetině, zářil Will

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Důležitý pátý zápas finále play off hokejové extraligy zvládli lépe hokejisté Pardubic. O vítězství 3:0 nad Třincem rozhodli třemi góly během pěti minut prostřední třetiny, kdy se prosadily střelecké opory Lukášové Radil se Sedlákem a Martin Kaut. Vychytanou nulou se blýskl Roman Will, jenž předvedl neskutečný zákrok v první třetině. Série se nyní stěhuje na led Ocelářů za stavu 3:2 na zápasy pro Dynamo, které tak bude moci už v pátek slavit titul po dvanácti letech čekání.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Oceláři Třinec 3:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři se ve finálové sérii zatím museli obejít bez služeb druhého nejproduktivnějšího hráče základní části Martina Růžičky. Osmatřicetiletý matador byl kvůli problémům s ramenem, s nimiž se potýká od semifinále se Spartou, při duelech na třineckém ledě zapsán jen jako třináctý útočník a odehrál pouze dvě minuty. Ani jeho návrat do druhé formace k Nestrašilovi a Voženílkovi však hostům nepomohl, Růžička čeká na gól uz dvacet utkání.

Třinec nejprve přežil úvodní pardubické náznaky a v 8. minutě poprvé zahrozil. Vladimír Dravecký si najel na Poláškovu přihrávku mezi domácí beky a ujížděl sám na Willa, jeho střelu bekhendem však gólman Dynama vytěsnil.

Pardubice - Třinec, šance hostujícího DraveckéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vondráček vyhozením kotouče přes plexisklo nabídl Třinci první přesilovku a Oceláři mohli jít do vedení. Tutovku měl Andrej Nestrašil, který na pravém kruhu dorážel kotouč po střele Růžičky. Roman Will se ale rychle přesunul a neskutečným zákrokem obral hosty o gól. Puk ukryl v lapačce.

Roman Will parádně vychytal dorážku třineckého Nestrašila.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hrálo se velmi opatrně a disciplinovaně, ve 30. minutě však Tomáš Zohorna v útočném pásmu dojel vyhozený kotouč a zařídil, že se nepískalo zakázané uvolnění. Poté před brankou našel volného Lukáše Radila, jenž propálil Kacetla.

Pardubice - Třinec 1:0 (30. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jen o 95 vteřin později už Dynamo vedlo 2:0. Tomáš Hyka rovněž skvěle zapracoval za brankou a před ní poslal parádní pas Lukáši Sedlákovi. Pardubický kapitán zamířil přesně pod horní tyč a podruhé rozjásal zaplněné tribuny.

Pardubice - Třinec 2:0 (31. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 35. minutě už to bylo 3:0. Martin Kaut vypálil v přesilovce z mezikruží nechytatelně pod horní tyčku. To už bylo moc i na třineckého gólmana Kacetla, který poprvé od prvního duelu semifinále přepustil místo Marku Mazancovi.

Pardubice - Třinec 3:0 (35. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři se ještě snažili duel zdramatizovat, ale do šancí se dostávali obtížně. Příležitost měl ve 48. minutě po Růžičkově pasu Adam Helewka, jeho ránu z mezikruží ale opět zneškodnil pozorný Will.

Pardubice - Třinec, Willův zákrok proti hostujícímu HelewkoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté už se na odpor nezmohli. Pardubice si v klidu pohlídaly náskok a slaví vítězství, kterým se ujímají vedení v sérii 3:2 na zápasy. O výhře rozhodly vedle skvělých zákroků Willa dva góly Lukášů Radila a Sedláka během 95 sekund druhé třetiny.

Dynamo rozhodlo o vítězství góly Radila a Sedláka během 95 vteřin.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas:
HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Radil (T. Zohorna, D. Musil), 31. Sedlák (Hyka, Čerešňák), 35. M. Kaut (Košťálek, Sedlák). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 10.194 (vyprodáno). Stav série: 3:2.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, A. Musil, M. Kaut - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.
Třinec: Kacetl (35. Mazanec) - Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, Šenkeřík - Hrehorčák, Čacho, Dravecký - M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, M. Roman - Kurovský. Trenér: Moták.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.