SESTŘIH: Manchester City i bez Haalanda přejel Brighton. Nasázel čtyři góly

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Video se připravuje ...
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Manchesteru City udělali dnešním vítězstvím 4:0 v Brightonu důležitý krok k obhajobě titulu v anglické lize. Po úspěšně zvládnuté dohrávce 29. kola se mistři posunuli v tabulce Premier League před Liverpool na druhé místo bod za vedoucí Arsenal, který odehrál o zápas víc.

City bez zraněného kanonýra Erlinga Haalanda nasměroval za jednoznačnou výhrou v 17. minutě Kevin De Bruyne, jenž vstřelil svůj 68. gól v Premier League, ale první hlavou. Do přestávky se ještě trefil dvakrát Phil Foden, ve 26. minutě po teči z přímého kopu a osm minut nato technickou střelou po komplikované rozehrávce domácích. V 62. minutě pečetil skóre po akci Kylea Walkera argentinský mistr světa Julián Álvarez.

Manchester City navázal na sobotní vítězství nad Chelsea v semifinále Anglického poháru a v lize nastřílel ve čtvrtém zápase za sebou minimálně čtyři góly. V Premier League se mu to povedlo jako čtvrtému týmu po Manchesteru United v roce 2000, jemu samotnému v roce 2022 a Arsenalu letos v březnu.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.