SESTŘIH: Třinec zdolal Pardubice, o vítězi extraligy rozhodne sedmý zápas

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Až sedmý zápas rozhodne o tom, kdo bude mistrem hokejové extraligy. Třinec v posledním domácím zápase sezony totiž odmítl konec finále a Pardubice porazil 4:1. Oceláři stále živí naději na pátý titul v řadě, Východočeši zase mohou ukončit dvanáctileté čekání na pohár. O tom, kdo se bude radovat, rozhodne nedělní duel v Pardubicích, který začíná v 19:00.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Dynamo Pardubice 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Úvod utkání byl z obou stran opatrnější. Na konci třetí minuty si ale hosté nestihli rozebrat třinecké hráče ve svém obranném pásmu a Kanaďan Adam Smith měl první velkou šanci. Na pardubického brankáře Willa ale nevyzrál.

Třinec - Pardubice, šance třineckého SmitheVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácím zatrnulo v osmé minutě, kdy po souboji u mantinelu zůstal na chvíli na ledě třinecký útočník Andrej Nestrašil. Sudí hru přerušili a 33letý útočník zamířil s bolavou levou rukou neprodleně do kabin.

Třinec - Pardubice, domácí Nestrašil po tvrdém nárazu odešel do kabinVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dva měsíce nedal gól, laboroval se zraněným ramenem. Teď je třinecký Martin Růžička zpátky v akci a znovu mezi střelci. Ve 14. minutě trefil svůj pokus přesně mezi nohy bránícího Dvořáka a mimo dosah brankáře Willa.

Třinec - Pardubice 1:0 (14. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O dvě minuty a šest sekund později už vedli Oceláři o dvě branky. Při akci dvou na jednoho ještě zlikvidoval pardubický brankář střelu Čacha, ale na dorážku dalšího Slováka Patrika Hrehorčáka z bezprostřední blízkosti už byl krátký.

Třinec - Pardubice 2:0 (16. Hrehorčák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Prostřední třetinu začali sice hosté přesilovou hrou. Do šancí se ale nedostávali. Naopak je po návratu vyloučeného Adámka musel zachraňovat Will, který se včas přesunul proti nebezpečné střele Hudáčka.

Třinec - Pardubice, třinecký Hudáček z úhlu nepřekonal Willa.Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině utkání měl Třinec výhodu přesilové hry. Střela Ciencialy se sice neujala, ale odražený kotouč dopravil do sítě kapitán Petr Vrána. Hosté se ještě snažili trenérskou výzvou verdikt sudích změnit. Brankář Will ale podle rozhodčích nebyl atakován nedovoleně, a branku tak uznali.

Třinec - Pardubice 3:0 (30. Vrána)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině na ledě vzplály emoce. Krátce po šanci domácích se do sebe za pardubickou brankou pustili Voženílek s Adamem Musilem. Další dvojici utvořili Adam Helewka s Matejem Paulovičem. Všichni čtyři dostali pětiminutový trest za bitku.

Třinec - Pardubice, po zakončení třineckého Voženílka se strhly bitky.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Při vyloučení Helewky zkusili hosté už pět minut před koncem hru bez brankáře. Výhodu šesti proti čtyřem nakonec zužitkovali, když se ranou z mezikruží mezi Kacetlovy betony prosadil Robert Kousal.

Třinec - Pardubice 3:1 (57. R. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hru v šesti riskovaly Pardubice ještě jednou, ale v 59. minutě je pokusem přes celé kluziště potrestal Hrehorčák svým druhým gólem v zápase.

Třinec - Pardubice 4:1 (59. Hrehorčák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Finále play off hokejové extraligy - 6. zápas:
Třinec - Pardubice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. M. Růžička (D. Voženílek, Helewka), 16. Hrehorčák (Čacho, Dravecký), 30. P. Vrána (Cienciala, Kundrátek), 59. Hrehorčák - 57. R. Kousal (Čerešňák, A. Musil). Rozhodčí: Hribik, Šír - Lhotský, Synek. Vyloučení: 3:5, navíc Voženílek, Helewka - A. Musil, Paulovič všichni 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 3:3.