Katastrofa przed półfinałem Ligi Mistrzów. A Bayern męczył i wymęczył

W półfinale Ligi Mistrzów rywalizować będą dwa niemieckie zespoły. Mowa o Bayernie Monachium oraz Borussii Dortmund, które grały swoje mecze w 31. kolejce Bundesligi w sobotę. W przypadku Bayernu udało się wygrać z Eintrachtem Frankfurt, ale było to wymęczone zwycięstwo. BVB notuje sporą wpadkę przeciwko RB Lipsk. Co prawda strzelanie w tej rywalizacji rozpoczął Jadon Sancho, ale potem do bramki trafiali już tylko rywale.

Do tej pory poznaliśmy tylko jedno rozstrzygnięcie w Niemczech. Historyczne mistrzostwo zdobył Bayer Leverkusen, prowadzony przez Xabiego Alonso, który przerwał 11-letnią dominację Bayernu Monachium i zapewnił sobie tytuł na pięć kolejek przed końcem sezonu. Wciąż jednak nie było wiadomo, kto zapewni sobie miejsce w Lidze Mistrzów i pozostałych pucharach, a także kto spadnie do 2. Bundesligi. Na jedno z pytań mogliśmy poznać odpowiedź w 31. kolejce ligi niemieckiej. W sobotnich meczach w grze były oba zespoły, które są w półfinale Ligi Mistrzów, czyli Bayern Monachium oraz Borussia Dortmund.

Bayern zapewnił sobie miejsce w Lidze Mistrzów. Kolejny rekord Harry'ego Kane'a

Bayern rywalizował u siebie z Eintrachtem Frankfurt, który jest na drodze do tego, by zagrać w Europie w nowym sezonie. Bayern prowadził 1:0 od dziewiątej minuty po golu Harry'ego Kane'a. 14 minut później Eintracht zdołał wyrównać za sprawą Hugo Ekitike. Ostatecznie Bayern wygrał 2:1, a Kane zaliczył dublet, strzelając drugiego gola w 61. minucie z rzutu karnego. To zwycięstwo sprawiło, że Bayern ma już pewny udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Ten mecz zostanie zapamiętany też ze względu na rekord Kane'a. Anglik został pierwszym zawodnikiem w historii Bundesligi, który strzelał gola lub notował asystę przeciwko każdemu z ligowych rywali, o czym informował profil Squawka. Poza tym Kane ustanowił nowy osobisty rekord, bo teraz ma już 42 gole we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. Jego najlepszy wynik to 41 bramek w sezonie 17/18 jeszcze w barwach Tottenhamu.

Teraz przed Bayernem trzy kolejne mecze w Bundeslidze, a także dwumecz z Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów. Można zatem założyć ze sporym prawdopodobieństwem, że ten wynik Kane'a zostanie jeszcze poprawiony.

Druzgocąca porażka Borussii Dortmund. Coraz mniejsze szanse na pierwszą czwórkę

W drugim sobotnim spotkaniu Borussia Dortmund grała na wyjeździe z RB Lipsk, tuż przed rywalizacją w półfinale LM z Paris Saint-Germain. Zaczęło się bardzo dobrze dla BVB, bo w 20. minucie prowadziła 1:0 po golu Jadona Sancho. Trzy minuty później do remisu doprowadził Lois Openda, a pod koniec pierwszej połowy gola na 2:1 strzelił Benjamin Sesko. Lipsk trafił dwukrotnie w drugiej połowie za sprawą Mohameda Simakana i Christophera Baumgartnera, i wygrał 4:1.

Ten wynik sprawia, że Borussia ma coraz mniejsze szanse na awans do Ligi Mistrzów poprzez Bundesligę. Na trzy kolejki przed końcem BVB traci pięć punktów do czwartego Lipska, a w tym sezonie zagra jeszcze z Augsburgiem (04.05), Mainz (11.05) i Darmstadt (18.05). Lipsk zagra jeszcze spotkania z Hoffenheim (03.05), Werderem Brema (11.05) i Eintrachtem Frankfurt (18.05).

Czy Borussia Dortmund znajdzie się w TOP4 Bundesligi?