Nejnovější zprávy z témat: Izrael, Palestinská území
Izrael krátce pronikl do vysílání íránské státní televize a odvysílal záběry dřívějších íránských protestů za ženská práva spolu s výzvami k íránským občanům, aby vyšli do ulic. Íránský deník Hamšahrí na platformě Telegram sdílel videozáznam tohoto narušení vysílání s poznámkou, že se jedná o hackerský útok. (ČTK)
Slovensko ohlásilo evakuaci dalších 99 lidí včetně dvanácti Čechů z Blízkého východu prostřednictvím dvou repatriačních letů. Jedno z letadel už dnes odpoledne přistálo na Slovensku, další stroj odletěl z jordánského Ammánu.
Ukrajinci bránící se ruskému teroru se začínají cítit sami. Zelenskyj letěl osm tisíc kilometrů téměř nadarmo a nebi nad Ukrajinou hrozí, že se zase otevře pro agresora.
Europoslanci se během plenárního zasedání parlamentu ve Štrasburku shodovali na urgentní potřebě doručit do oblasti Pásma Gazy více humanitární pomoci. Zástupci levicových frakcí ale obviňovali Izrael z genocidy, zatímco představitelé pravicových frakcí naopak hovořili o snaze teroristického hnutí Hamás vyhladit Izrael.
Izraelská armáda dnes zničila sídlo íránské vnitřní bezpečnosti v Teheránu, napsal na síti X ministr obrany Jisrael Kac. „Jak jsme slíbili – budeme i nadále poškozovat symboly vlády a útočit na ajatolláhský režim všude,“ dodal v příspěvku.
Izraelské útoky často i nenáviděný íránský režim ve skutečnosti neoslabují, ale spíše posilují, míní religionista Attila Kovács. Kýžené změny teokratického systému by se podle něj dalo dosáhnout spíše zevnitř než útokem zvenčí.