Americký herec Mortensen se stal slavným především rolí Aragorna v sáze Petera Jacksona Pán prstenů. Na zahajovacím večeru filmového festivalu převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a uvede svůj snímek Až na konec světa.

-
-20 %Získat slevu
-
-25 %Získat slevuS kartou Visa poukaz 500 Kč na další nákup.
-
-20 %Získat slevuS kartou Visa na prodejně sleva +3 %.
-
-20 %Získat slevu
-
-20 %Získat slevuDodatečný bonus při platbě kartou Visa.
-
-20 %Získat slevuS kartou Visa 1+1 na nápoje Coffizz.
-
-15 %Získat slevuS kartou Visa sleva 15 % na další nákup.
-
-20 %Získat slevu
-
-25 %Získat slevuS kartou Visa poukaz 20 % na další nákup.
-
-25 %Získat slevuS kartou Visa poukaz 500 Kč na další nákup.
-
-30 %Získat slevuS kartou Visa poukaz 500 Kč na další nákup.
-
-33 %Získat slevu
-
-25 %Získat slevuS kartou Visa poukaz 15 % na další nákup.
-
-20 %Získat slevu
-
-15 %Získat slevuS kartou Visa poukaz 10 % na další nákup.
Držitel mnoha ocenění Mortensen byl také nominován na Oscara a Zlatý glóbus a cenu BAFTA za roli svérázného otce netradiční rodiny z filmu Matta Rosse Tohle je náš svět a za úlohu mazaného podvodníka Tonyho v komedii Zelená kniha. Film Tohle je náš svět získal na MFF Karlovy Vary 2016 diváckou cenu deníku Právo.
Oba herce přivítal v Karlových Varech ředitel festivalu Jiří Bartoška. Zvolili pohodlnější oblečení. Zatímco Mortensen přijel v tričku a na hlavě měl bekovku, Geoffrey Rush doplnil džíny sakem a rozhalenou košilí.
Spacáky i nafukovací křeslo. Filmoví fandové čekali u pokladen až 24 hodin |
Viggo Peter Mortensen se věnuje i hudbě a poezii. Všestranný umělec odstartoval hereckou kariéru v polovině 80. let, mimo jiné ve filmu režiséra Petera Weira Svědek nebo dramatech Rennyho Harlina Věznice a Davida Anspaugha Divocí koně.
Pro stejnou sošku jako hlavní hvězda festivalu si během festivalu dojdou i německý herec a režisér Daniel Brühl či britský herec Clive Owen. Třetí jmenovaný, držitel Zlatého glóbu i ceny BAFTA, ji dostane až na zakončení. Ocenění s názvem Křišťálový glóbus za přínos světové kinematografii se tak letos udělovat nebude.
Australský herec a držitel Oscara Goeffrey Rush byl v Karlových Varech už před dvěma lety, kdy převzal Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Rush získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Záře. Získal dva Zlaté glóby, cenu Emmy či divadelní cenu Tony.