Nejnovější zprávy z témat: Ruská válka na Ukrajině
Ruské vzdušné útoky na ukrajinské průmyslové město Dnipro zabily nejméně čtyři lidi a dalších 21 zranily. Informoval o tom v noci na dnešek na Telegramu šéf oblastní správy Serhij Lysak, podle něhož je stav tří raněných kritický.
Nejméně čtyři mrtvé si vyžádal ruský dronový útok na ukrajinské město Dnipro. Mimo jiné byl zasažen hotel. Zraněných je patnáct lidí. Drony Rusko poslalo i na další ukrajinská města, v tuto chvíli se blíží několik dronů i ke Kyjevu. (Astra)
Rumunsko nakoupí nové válečné lodě, aby posílilo zemi a východ NATO. Rumunské vojenské námořnictvo je nejméně modernizovanou složkou ozbrojených sil země. Rumunsko má nejdelší pozemní hranici s Ukrajinou. (Reuters)
Ukrajinští vojáci ztrácí vůli bojovat – každý den vidí, že téměř všechny zprávy pojednávají o možném příměří, zatímco realita na frontě je úplně jiná. Rusové své útoky zintenzivňují a po únorovém a březnové útlumu se jejich průměrný počet za den dostává na lednovou úroveň.
„Nepřijmeme žádné dluhy… já žádné nevidím,“ komentoval nový návrh americko-ukrajinské hospodářské dohody prezident Ukrajiny Zelenskyj. Američané v textu dohody vnímají již poskytnutou pomoc Ukrajině jako ukrajinský dluh. Celou dohodu jsme rozebrali zde.
Ukrajina neuzná americkou vojenskou pomoc jako půjčku ani nepřijme žádnou dohodu ohrožující její vstup do EU, řekl ukrajinský prezident Zelenskyj podle agentur. (ČTK)